Stefan Horngacher zrezygnował z funkcji trenera kadry polskich skoczków. Jego następcą został były czeski skoczek

Stefan Horngacher zrezygnował z funkcji trenera polskiej reprezentacji w skokach narciarskich. Czech Michal Doleżal został następcą Austriaka.

Austriak Stefan Horngacher zrezygnował z funkcji trenera kadry polskich skoczków narciarskich.

50-letni Stefan Horngacher trenerem polskich skoczków był od marca 2016 roku.

To za jego kadencji Kamil Stoch zdobył trzeci złoty medal olimpijski (2018 rok), dwukrotnie wygrał Turniej Czterech Skoczni (w 2017 i 2018 r.); w 2017 r. Piotr Żyła był drugi w klasyfikacji generalnej prestiżowego turnieju. To pod wodzą Austriaka w 2017 roku polska drużyna zdobyła pierwszy w historii złoty medal MŚ w drużynie. Przed rokiem, podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu polska drużyna wywalczyła pierwszy, historyczny medal - zajęła trzecie miejsce.

W tym roku sezon przyniósł m.in. złoty medal Dawida Kubackiego na MŚ, wygraną polskich skoczków w klasyfikacji Pucharu Narodów. Biało-Czerwoni po raz drugi w historii zdobyli to trofeum, wcześniej triumfowali przed dwoma laty. 

W sumie polscy skoczkowie, za kadencji austriackiego trenera, zdobyli sześć medali MŚ, dwa IO.

Stefan Horngacher odchodzi

Od dawna spekulowało się, że po zakończeniu sezonu Stefan Horngacher pożegna się z reprezentacją Polski i zostanie trenerem Niemiec.

Jego następcą został Michal Doleżal. 41-latni Czech był  asystentem Austriaka. Karierę zawodnika Doleżal zakończył po sezonie 2006/2007.

W ostatnim konkursie, pod wodzą austriackiego trenera, Piotr Żyła zajął czwarte miejsce. Ostatni w sezonie konkurs w Planicy wygrał - najlepszy w całym sezonie - Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM