Hulajnogą wokół pomnika czy po pomniku? Policja pokazała nagranie z pl. Piłsudskiego

Stołeczna policja opublikowała nagranie sytuacji, która stała się powodem interwencji policji wobec nastolatków jeżdżących na hulajnogach po pl. Piłsudskiego. Chodzi o pomnik smoleński.

W sobotę "Gazeta Wyborcza" przytoczyła relację czytelnika, który opisał interwencję policji wobec dwóch nastolatków. Chłopcy - 14- i 15-latek - mieli jeździć na hulajnogach wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej oraz pomnika Lecha Kaczyńskiego. Policja zatrzymała ich, wylegitymowała i pouczyła. Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji tłumaczył "Wyborczej", że policjanci zdecydowali o interwencji, bo "doszło do styku hulajnóg z pomnikiem smoleńskim". 

Historia ta wywołała poruszenie wśród internautów i wiele krytycznych komentarzy wśród polityków i przedstawicieli mediów. 

W niedzielę późnym wieczorem policja opublikowała nagranie, na którym widać, jak chłopcy skakali hulajnogami na kamienne płyty pokrywające pomnik. - Opublikowany przez policję film moim zdaniem pokazuje, że interwencja funkcjonariuszy w sprawie hulajnóg pod pomnikiem smoleńskim była uzasadniona - komentował na TT dziennikarz "Gazety Stołecznej" Michał Wojtczuk. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Hulajnogą wokół pomnika czy po pomniku smoleńskim. Nagranie pokazane przez policję
Zaloguj się
 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 3 razy 3

  Otoczyć ten tak zwany pomnik drutem kolczastym ewentualnie zasiekami pod prądem o napięciu 250 000 V. Przy wejściu dla ewentualnego zwiedzającego postawić budynek w którym dokonywane będą rewizja osobiste, oraz odbieramy nakrycia głów i artykuły spożywcze aby przy głębokim rozmyślaniu przed pomnikiem nie konsumować na przykład lodów!!

 • Adam Hernes

  Oceniono 2 razy 2

  Na pomnik zawsze ludzie włażą. No ale jak się projektuje pomnik którego forma aż się o to prosi, to nie ma co się dziwić że tak się dzieje. Zanim go zbudowali mówiłem że któregoś pięknego dna ktoś na ten pomnik wlezie, spadnie i skręci sobie kark.

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuje rozbudować ten park rozrywki. Przed schodami postawić basen, żeby można było skakać na główkę.
  Kazałbym tez zrobić szachy, z figurami polityków metrowej wysokości. Ewentualnie kręgle.

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  Widać, ze władza nie trafia w potrzeby społeczne. A tak przynajmniej jakiś pożytek z tego jest.

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Tak jak Zawisza postuluję, żeby pomnik- świętość narodową drutem kolczastym i fosą otoczyć, a najlepiej przenieść w bezpieczne miejsce, z dala od istnień ludzkich, chcących korzystać z miejskiej przestrzeni.

 • zanimpowiemco

  Oceniono 1 raz 1

  telewizja ośmiesza się i przy okazji opozycję. młodzież jeździ po pomnikach od zawsze i od zawsze wie że nei wolno tego robić a zadaniem policji jest interweniować kiedy to widzi, a młodzież ma robić to tak żeby ani policja ani rodzice nie widzieli. mówienie policji że ma nie interweniować jest kretynizmem. Wychodzi na to że opozycja telewizja nie ma lepszych argumentów przeciw obecnej władzy.

 • denoir696

  Oceniono 1 raz 1

  A to, że ten pomnik, jak widać, ma charakter interaktywny, to nie był zamiar projektujących i go stawiających?
  W sumie całkiem zdrowy sposób sobie nastolatki znalazły, a lepsze to niż siedzenie gdzieś po klatkach schodowych z piwkiem w ręku.
  W końcu niedziele niehandlowe też jakoś trzeba zagospodarować. ;)

 • jadeit.2

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego, gdy probuje ocenic komentarz wyskakuje info , ze ,,juz ocenialam"" (!!! ??????) a przeciez niczego jeszcze NIE ocenilam do licha, wiec co to jest?? Ani zaplusowac nie moge ani minusowac, bo podobno juz ocenialam? Tylko kiedy niby,?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX