Wiceprezydent Gdańska zlecił kontrolę ogniska urządzonego przez księży. Duchowni spalili m.in. książki o Harrym Potterze

Gdańska Straż Miejska skontroluje pozostałości po ognisku, w którym księża spalili m.in. książki, mające ich zdaniem związki z magią i okultyzmem. Chodzi o sprawdzenie, czy spalone przez księży przedmioty nie były wykonane z substancji nienadających się do spalenia.

Na zdjęciach opublikowanych na portalu społecznościowym widać m.in. książki o Harrym Potterze, sagę "Zmierzch", afrykańską maskę, figurkę słonia i parasol z Hello Kitty.

Kontrola została zlecona przez wiceprezydenta Gdańska. Jak tłumaczy Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego gdańskiego urzędu chodzi o to, by zbadać sprawę "pod kątem spalania niebezpiecznych substancji". - Czy przedmioty, które zostały spalone w tym ognisku, nadawały się do tego, żeby je spalić; czy nie składały się z różnych groźnych substancji, takich jak plastik, przy spalaniu którego powstaje toksyczny dym - wyjaśnia urzędnik.

Za palenie śmieci lub przedmiotów, które się do tego nie nadają, grozi mandat w wysokości 500 złotych. Jeśli sprawa trafia do sądu, w grę wchodzą grzywna, a nawet areszt.

Księża spalili książki o Harrym Potterze i wampirach. Powołali się na Biblię i katechizm

Spalenie książek przez księży

Zdjęcia z palenia m.in. książek zamieściła na Facebooku koszalińska fundacja SMS z Nieba. "Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi" - skomentował przeprowadzoną przez duchownych akcję Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Wpis dotyczący wydarzenia, które zorganizowali księża, został opatrzony m.in. hashtagiem "hajcujemy". 

Fundacja tłumaczy organizację wydarzenia, powołując się na fragmenty Biblii oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego. Organizacja cytuje fragmenty katechizmu o konieczności odrzucenia m.in. wróżbiarstwa, horoskopów, astrologii. Przywołuje także artykuł, mówiący o tym, iż "wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności". 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (109)
Księża spalili m.in. książki o Harrym Potterze. Straż Miejska skontroluje ognisko duchownych
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 19 razy 19

  Oczywisty dowcip primaaprilisowy.
  Kazdy wie, ze Kościół ma w dupie biblie, katechizm i przykazania..
  Tylko biznes się liczy, spytajcie Rydzyka.

 • getz54

  Oceniono 14 razy 14

  Ze wioskowi szamani wykorzystali do swoich dzikich rytuałów małych chłopców będących ministrantami prokuratury nie obchodzi. Jaki wpływ na psychikę tych małych dzieci będą miały te zacofane praktyki, psycholog nie sprawdzi. Jak to wydarzenie wpłynie na ich wyniki w nauce, podejście do nauki, stosunek tych dzieci do
  kolegów szkolnych o innym kolorze skóry, nie chodzących do kościoła i na lekcje mitologii katolickiej, czytających
  ciekawe ksiązki dla młodziezy jak chociazby spalonego Harry Pottera ? Jak pan Nergal podarł publicznie ksiązkę, katolicy zawyli ze zgrozy, obraził ich uczucia religijne. Jak pani Doda, powiedziała prawdę o 12 kolesiach Dzeza Chrystusa, ze byli ciągle nawaleni ziołami i nachlani winem, po sądach się włoczyła kilka lat. A tu banda niedouczonych zboków, bez zgłoszenia w odpowiednim urzędzie, urządza palenie na stosie ksiązek, zabawek, wszystkiego co im się w tych pustych łbach kojarzy. Jan Hus z Kazimierzem Łyszczyńskim ze śmiechu się tarzają w swoich grobach.

 • Bob Bob

  Oceniono 11 razy 11

  pany w sukienkach za nic mają postęp, ekologię, literaturę i w końcu ludzi. liczą się tylko kasa i dzieci.

 • tegepe

  Oceniono 8 razy 8

  Podobno w tym debilnym kleszym happeningu uczestniczyli też narodowi ministranci.

 • banan125

  Oceniono 8 razy 8

  Wolskie de_BILE

 • kryweg

  Oceniono 10 razy 8

  A ja mam pytanie : jak się to ma do egzorcyzmów, które sa stosowane przez kk w Polsce ? Ile jeszcze śmierci (o okaleczeniach i traumie na całe zycie) potrzeba, by sukinsynów w czarnych kieckach wsadzić za kraty ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX