Komentarze (109)
Księża spalili m.in. książki o Harrym Potterze. Straż Miejska skontroluje ognisko duchownych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • H2O H2O

  Oceniono 6 razy 4

  I weź tu złóż uczciwie całopalną ofiarę... albo przeprowadź teraz konklawe. Lipka.

 • mopsek

  Oceniono 3 razy 3

  Bydlo spalilo ksiazki jak NSDAP w 1933, tutaj normalna cholota podrabia nazistow, to sie w glowie nie miesci, zeby publicznie palic ksiazki. Niech oni sie nie zdziwija jak ktos wezmie Pismo Swiete i uzyje je w WC, czy tez beda sie cieszyc?.Teraz pala ksiazki, potem klechy beda kazac i podjudzac swolocz, zeby palili ludzi, bo czytaja inne ksiazki niz katechizm, juz tak bylo w historii.

 • iq120

  Oceniono 3 razy 3

  To w Gdańsku można sobie zapalić ognisko ot tak?
  Gdzie indziej za samo rozniecenia otwartego ognia pięć stów mandatu bez wdawania się w szczegóły co palono.
  Btw. jeżeli rzeczywiście spalano książki to nie mandat ale sprawa karna byłaby właściwa.

 • xes666

  Oceniono 3 razy 3

  Pewnego dnia pewni pieprzeni idioci postanowili spalić książki bo godziły one w świętą rasę, po jakimś czasie inny pieprzony idiota postanowił spalić święta księgę dla milionów ludzi na świecie , znów minęło trochę i kolejny pieprzony idiota postanowił, tym razem podrzeć książkę świętą dla kolejnych milionów ludzi na świecie, nie minęło trochę czasu i pojawili się następni pieprzeni idioci którzy postanowili palić książki o wilkołakach i wampirach . Jestem pewien że pojawią się następni pieprzeni idioci bo w przeciwieństwie do tych którzy książki czytają , pieprzonych idiotów jest dużo więcej na świecie .

 • qqben

  Oceniono 3 razy 3

  No i co z tego, wczoraj pod kościołem samochodów jak mrówków. Gadają, narzekają, złorzeczą a i tak na kolanach, w zębach, kasa na tacę.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 3 razy 3

  KIEDY TE BARANY BĘDĄ PALIĆ CZAROWNICE? A JEST KILKA BECIOWATYCH!

 • apep54

  Oceniono 5 razy 3

  Wojna w rodzinie- jak to między szamanami....Miałoby to jakiś "sens" ,gdyby na stosie spalili niejakiego Harrego Pottera ale postać fikcyjną??? - Bolka i Lolka zawsze podejrzewałem o skłonności ...... ,gender i propagowanie LGBT,, A orgiastyczne skłonności Sierotki Marysi i siedmiu krasnoludków ,to nic ????? -Na stos !

 • realistas

  Oceniono 5 razy 3

  Ziemia dalej jest płaska. próbowali zapewne ile książek potrzeba na stos.

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 3

  Egzorcyzmy i bajki wymyślone przez ludzi srayących do wiader i podcierających się gołą ręką, ok

  okultyzm i książka o Potter'ze , not ok

  got it

 • 4head

  Oceniono 2 razy 2

  Smutne, że to nie prima aprilis..

 • ceppisowski

  Oceniono 4 razy 2

  Wladze Gdanska powinny wyslac ksiezy na konsultacje psychiatryczna
  a potem pod sąd za indoktrynowanie ministrantow i robienie z nich pisowskich idiotów

 • nr36

  Oceniono 2 razy 2

  czyżby wrócił Torquemada?

 • aronia0

  Oceniono 2 razy 2

  Nazisci tez zaczynali od palenia ksiazek.

 • jszmelc

  Oceniono 4 razy 2

  Kontrola ogniska ? Niech lepiej psychiatrzy skontrolują mózgi duchownych !

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 6 razy 2

  Do tego dołożyć ten marsz z pochodniami pątników z ONR,MW, RN i zagrzewanie kościółkowych do boju to mamy obraz kraju który żywcem przypomina ten z początku lat 30-tych ubiegłego wieku na zachód od Polski.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 2 razy 2

  Tego księdza trzeba by było zamknąć w psychiatryku.

 • wkswks

  Oceniono 2 razy 2

  Figurki, plastikowa parasolka z hallo kitty nawet kolorowy tusz z książek są toksyczne przy spalaniu - nie trzeba ekspertyz robić:)

 • antepavelic69

  Oceniono 4 razy 2

  I bardzo dobrze,zwykły Kowalski,tez dostał by po tyłku.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 6 razy 2

  Kontrola powinna raczej być z miejscowej przychodni psychiatrycznej; co piszę jako katolik.

 • iskander36

  Oceniono 1 raz 1

  Znamienny jest dzisiaj opublikowany sondaż z którego wynika, że Polacy chca rozdziału Kościoła od państwa.... W państwie teoretycznie świeckim (gwarantuje to ponoć - wielokrotnie zgwałcona przez Gnijącego - Konstytucja), trzeba zadawać takie pytania. Bez jaj. najgorsze w tym wszystkim jest to, że KK jest wystarczająco zarobiony na NASZYM majątku i nawet jak nie będzie do świątyn przychodzić pies z kulawą nogą, to oni - najwięksi obszarnicy i kamienicznicy w Polsce, będą mieli to w dupie. Jedynym prawnym na nich batem będzie nakazanie im płacenia normalnych podatków od nieruchomości. Wnet chłopaki, będąc odcięci od dotacji i możliwości żerowania na nas - zaczną się wyprzedawać. czas taki w końcu przyjdzie.... żeby tylko tego doczekać, eh.

 • tommychicago

  Oceniono 3 razy 1

  🤔
  Na miejscu Gazetki Wybiorczej lepiej bym dobieral ekspertow.
  Rafal Gawel to przestepca skazany prawomocnym wyrokiem na 2 lata wiezienia. Dodatkowo leczy sie psychiatrycznie.
  A jego Osrodek Monitorowania i Zastraszania Ludnosci to organizacja skrajnie lewicowa i populistyczna

 • cleryka

  Oceniono 1 raz 1

  Zarzut Urzędu Miasta akurat marny,ale podać do Sądu sprawę niszczenia książek.Wiem,że taki paragraf istnieje w Prawie Karnym.Okultyzm też jest zakazany,a ten czyn ociera się o czary-mary czarnych sutanników.

 • fantomas200

  Oceniono 1 raz 1

  Widziałem brunatnych jak palili książki. Co z tego wynikło? Teraz widzę czarnych jak palą ksiązki. Co z tego wyniknie?

 • iimpala

  Oceniono 1 raz 1

  astrologia? a to ciekawe...wziawszy pod uwagę, że znana była jeszcze przed naszą erą i to w oparciu o nią rozwinęly sie największe cywilizacje starożytności. A starożytna astrologia religijno-filozoficzna była uprawiana w zamkniętych świątyniach, przez kapłanów!!!
  Najstarszym znanym podręcznikiem astrologii jest ten autorstwa Ptolemeusza (m.in astronoma, matematyka, geografa) z II w ne.. Astrologoia była studiowana na uniwerysytetach europejskich np. w Bolonii czy Padwie, także w Akademii Krakowskiej (czyli dzisiejszy UJ). Studiowało ją i uprawiało, wielu astronomow czy matematykow, chocby nasz Kopernik, Galileusz, Kepler czy Newton.
  Sprowadzanie astrologii do wróżb gazetowych to tak, jak twierdzenie że Polska to PIS.
  Ale czego oczekiwać po "ciemnym ludzie" i ciemnych jego kapłanach.

 • goldendeliceus

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd zdziwienie działaniem intelektualnej elity narodu, czyli wyrobników kk w Polsce? Tak ich kształtują w ich szkołach zawodowych, czyli seminariach.

 • optymistaa43

  Oceniono 3 razy 1

  To straszne.Ciemnota musi powracac.Takie zadanie stoi przed zbrodniczym "TARGOWICA"wzgledem Narodu Polski kosciolem Katolickim.Objawia sie to niestety we wprowadzaniu przez tluka Zalewska "dereformy szkolnictwa".Nauczyciele z rodzicami powinni podjac razem ten wysilek i obalic wymyslona przez zydow a wprowadzana przez kurdupla TW balbina ,tfu Kaczynskiego reforme majaca na celu sprowadzic nasze dzieci do glupkow wyznajacych wiare w niepokalane poczecie i zmartwychwstanie.Palenie ksiazek,najbardziej niegodziwy,haniebny proceder tego strasznego kosciola,musimy z tym walczyc bo ci katoliccy zbrodniarze beda dazyc do palenia czarownic.

 • kdoe76

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby spalili jakies flagi i transparenty tych faszoli co "pielgrzymowali" teraz pod Czestochowe to mialoby sens.
  Ani to godne religii, a i przeciwko Biblii i Katechizmowi ;)

 • swru

  Oceniono 3 razy 1

  Jednak średniowieczne praktyki wracają. Teraz czekamy na palenie czarownic i ateistów.

 • Marek Butk

  Oceniono 5 razy 1

  Dlaczego Kościół powołuje się na Biblię która została napisana 300 lat po śmierci Jezusa ,przez Rzymian.Czy jest tam pokazana jakaś prawda z tamtych czasów i kto to może potwierdzić

 • Piotr Witkowski

  0

  Palenie książek jak u hitlerowców. Polski KOŚCIÓŁ katolicki to dno i zepsucie

 • o_onufry

  0

  Księża spalili książki.
  Boże ich – miej nad nimi miłosierdzie. Pilnie do egzorcysty.
  +++++
  No i co ci konsekrowani idioci dobrego narobili? Nolens volens dali tym klamotom kościelne imprimatur czyli świadectwo że te amulety ni mniej ni więcej tylko... mają jakieś tajemne moce – niczym woda święcona. Wraca wiara w moc tajemnych zaklęć... i wisiorów.

  Bezczelność kleru i głupota gawiedzi osiągnęła nowy poziom. niestety cykliczny, jak historia pokazuje.

  Nie ma co dyskutować tutaj z wielebnymi debilami bo i tak pokonają nas doświadczeniem i ilością. Jedyne rozwiązanie - państwa sekularne/laickie, a kto chce wierzyć i utrzymywać kapucyniarzy niech sam im płaci. dzieci z daleka od religii.

  Warto zauważyć, że w ogień poszły również figurki bogów hinduistycznych, czyli dla ludzi którzy wyznają tę religię to tak jakby katolikowi spalić krzyż z Jezusem. Jest u nas przecież paragraf na taką okoliczność. No tak, ale w katolandzie obraza może być wobec jednej najsłuszniejszej religii.

  „O obrotach ciał niebieskich” też spalił?

  Będą mówić o fanatyzmie muzułmańskim a to co k..wa ma być?! - fanatyzm katolicki jeszcze chwila a zaczną wysadzać np. ateistów, buddystów, muzułmanów ect. Niczym się nie różnią od fanatyków innych religii (zaznaczam fanatyków) a klechy, które to nakręcają w niczym nie są lepsi od Talibów!

  Ksiądz-psychopata. Gdyby jego przełożeni w purpurach mieli olej w głowach, oraz szacunek dla pracy twórczej to umieścili by konsekrowanego osła w zakładzie opiekuńczym aby mu w głowie naprawili. Niestety u nich z myśleniem jaśniej się robi gdy czują pieniądze do wyłudzenia. Na co dzień bezmózgowie całkowite.

  Polsko wróć do Boga a odejdź od okultyzmu !

  "Jesteśmy posłuszni Słowu" - co za hipokryzja. Dlaczego nie stosujecie się do tego: 2 przykazanie z DEKALOGU:

  "Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa tych rzeczy, które są na niebie w górze, i które na ziemi nisko, i które w wodach pod ziemią; Nie będziesz się im kłaniał, ani ich chwalił: bo Ja JHVH, Bóg twój, jestem Bogiem zawistnym w miłości, nawiedzającym nieprawość ojców na synach do trzeciego i do czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą; A czyniącym miłosierdzie nad tysiącami tych, którzy mię miłują, i strzegą przykazań moich.

  Nie bierz imienia JHVH, Boga twego, nadaremno: bo się będzie mścił JHVH nad tym, który imię jego nadaremno bierze."

  Dlaczego tego przykazania w całości nie ma w kościelnym dekalogu?

  Faszyści też palili książki. Może niedługo zaczną ponownie płonąć stosy. Kościół ma w tym spore doświadczenie.

 • pablobodek

  0

  Sprawa jest nie dla Straży Miejskiej, a dla Prokuratury. Proszę wszcząć dochodzenie.

 • tatankaiyotake

  Oceniono 2 razy 0

  a Rafał Gaweł to z więzienia skomentował?

 • pascvale

  0

  Teraz czas na zmianę powitania, na nawiązującego również do czasów starożytnego Rzymu (jeżeli ktoś woli taką narrację)

 • darazetes9898

  Oceniono 2 razy 0

  GaweL skazany na ?3. Lata wiezienia za naduzycia I kradzieze finansowe psychicznie chory jeszcze nie w kryminale ?

 • gabrielle

  Oceniono 2 razy 0

  "wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności".

  Czyli "accio różdźka" lub czary mary hokus pokus niech Jasio wyzdrowieje jest złe, ale ale "panie Boże, daj zdrowie Józkowi" już dozwolone?

 • prelude93

  Oceniono 6 razy 0

  Zbadajcie sobie mozgi na te okolicznosc.

 • totus.tytus

  Oceniono 4 razy 0

  Kapelan Straży Miejskiej jako organ (albo raczej narząd) wykonujący tę kontrolę stwierdzi, że nie doszło do żadnych uchybień ani wykroczenia, w związku z tym ta zabawa może być kontynuowana nie tylko w miejscu zdarzenia, ale w każdej parafii, i można również palić ludzi choćby tylko podejrzewanych o nieprawomyślność oraz wszelkich odmieńców. Amen. Pambukzapłać, za wypowiedź należy się cołaska ale nie mniej niż 300 zł.

 • jxman

  Oceniono 1 raz -1

  "chodzi o sprawdzenie, czy spalone przez księży przedmioty nie były wykonane z substancji nienadających się do spalenia."
  Czyli chodzi nie o sam fakt inkwizycyjnego okultyzmu, ale o sprawdzenie czy sie dobrze palilo tak?

 • fuqu

  Oceniono 1 raz -1

  Zakładam, że to jednak Prima-aprilis.
  Jeżeli tak, to dosyć niesmaczny.

  Tym nie mniej jak mawiają Francuzi:
  "może to i nieprawda, ale jak brzmi".

  Problem w tym, że na aktualnym poziomie walki o kościół katolicki,
  wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby to była prawda.

 • aktyntasza

  Oceniono 4 razy -2

  Obecnie mamy barbarzyńską politykę fikcji ekologicznej, przemysłu gdzie liczy się kasa a nie ekologia a tak naprawdę eksploatacja złóż oraz składowania chemikaliów i innych odpadów, próby atomowe, zaśmiecone oceany, doprowadza to do wyginięcia wielu gatunków zwierząt, roślin, organizmów które powstawały setki tysięcy lat ale politycy milczą bo liczy się PKB i kasa. W ciągu 15 lat trzy razy kupowaliśmy pralkę automatyczną bo programator był w cenie nowej pralki, cztery razy kupiliśmy odkurzacz a teraz mamy nowy odkurzacz 700W który od nowości słabo ciągnie bo UE ograniczyła moc silników i też pewnie trafi na śmietnik i mieliśmy kilka mikserów kuchennych do których niema części zamiennych (mechanizmy plastikowe) i nawet drobne uszkodzenia powodują że sprzęt musieliśmy wyrzucić. Mamy umowę z dostawcą energii elektrycznej Tauron z usługą elektryk 24 i wszystko ładnie bo usługi serwisowe za darmo ale części zamienne prawie zawsze przewyższają koszt kupna nowego sprzętu. Ta niezliczona ilość żarówek które powinny świecić 50000 godzin a po roku przestają świecić, mrugają. Drukarkę HP urządzenie wielofunkcyjne musiałem wyrzucić bo mimo że napełniłem tusz, którego cartridge był sprawny to informuje że jest brak tuszu bo dla firmy nie liczy się ekologia tylko sprzedaż tonerów i zysk. Zaśmiecamy ten świat na maxa. Tym protestem dołączany się do tego całego parszywego niechlujstwa.

 • kap_jeden

  Oceniono 4 razy -2

  ja wierze , że to jest materiał promocyjny wyprodukowany przez ksiezy dla teledysku Deutschland zespołu Rammstein
  youtu.be/NeQM1c-XCDc
  a konkretnie sceny w 4:39 do 4:48

 • lotus2008

  Oceniono 5 razy -3

  "Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi" - skomentował przeprowadzoną przez duchownych akcję Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

  I jesli nie jest to zart primaaprilisowy, to jest to jedynie i WYLACZNIE prywatna opinia czlonka niewielkiej organizacji RPO, zajmujacej niewielkie biuro, gdzies w stolicy. Natomiast mocno wspomaganej medialnie, chocby przez Gazete.
  A co, gdy nie dojdzie do palenia ludzi? Czerski ekspert od rasizmu - Rafal Gawel odszczeka?

 • alfalfa

  Oceniono 4 razy -4

  Zmielili podpisy wzywających do referendum, bo planowali mielić ludzi. Na szczęście suweren się zorientował.
  A.

 • goostav234

  Oceniono 7 razy -5

  Niezależnie od rozczulającego wręcz kabotyństwa akcji palenia grzesznych artefaktów - to pan Rafał Gaweł ma dostęp do internetu w ZK, w którym odsiaduje karę więzienia za malwersacje?

 • ajro

  Oceniono 11 razy -7

  POpaprańcy teraz będą kontolować ogniska , a grille też ? buuuuhhhhaaaaaa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX