Większość Polaków popiera strajk nauczycieli. Wyborcy PiS-u zdecydowanie przeciw [SONDAŻ]

52 proc. Polaków popiera strajk nauczycieli - wynika z sondażu opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą". Dziś czwarty dzień nauczycielskiego protestu.

Z badania Kantar dla "Wyborczej" wynika, że większość Polek i Polaków - 52 proc. - popiera rozpoczęty w poniedziałek strajk nauczycieli. Przeciw jest 43 proc., a tylko 5 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania.

Wśród przeciwników protestu jest większość mieszkańców wsi - 54 proc. oraz osób, które popierają Prawo i Sprawiedliwość - 76 procent.

Najwięcej zwolenników protestu nauczycieli jest wśród wyborców Koalicji Europejskiej - 82 proc. oraz Wiosny Roberta Biedronia - 78 procent. Osoby popierające strajk to głównie mieszkańcy dużych miejscowości i wielkich miast.

Sondaż opublikowany przez Wyborczą przeprowadzono w dniach 4-9 kwietnia na próbie 1600 osób.

Czytaj też: Strajkujący nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia? Zapewnienia były inne, miasta szukają rozwiązań>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (21)
Strajk nauczycieli. Sondaż poparcia
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 5 razy 3

  Jezeli wedlug GW 52 % jest za, to w praktyce 85% jest przeciw. Nikt juz na takie "sondaze" nie da sie nabrac, zwlaszcza rodzice , ktorych dzieciom "robi sie pod gorke". Opamietajcie sie !

 • zen3x

  Oceniono 1 raz 1

  Nauczyciele to obłudna, cyniczna kasta. Żadnych wymuszonych szantażem podwyżek dla nich.

 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 1

  Jaki poziom nauczania taka kasa.

 • oszo-lom-z-rm

  0

  Sondaz ariadny dla wp.pl pokazuje zup inne dane -44% przeciw 39% za

 • irenevonbrick

  Oceniono 2 razy 0

  Platforma ma to może da?

 • mmeydey

  Oceniono 2 razy 0

  nie rozumiem tych powtarzających bełkot na temat strajkujących ze strony rządu i tvpis, aż tak Wam zależy na 2 judaszowych srebrnikach płatnych dla trolli - idźcie pracować do szkół, zobaczymy co powiecie po roku, ta anty-nauczycielska nagonka propagandowa penie będzie nas podatników kosztować sporo kasy, którą wypłacą trollom

 • alex1229

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby rzad spełnił dokładnie wymagania placowe nauczycieli miałby słuszna kolejkę następnych grup . To chyba oczywiste.
  Dziwne ze nauczyciele tego nie chcą zrozumieć.
  A już zestawienie z pieniędzmi dla rolników które nie są przecież z budżetu to już czyste polityczne zagrania.
  Myślę że cel został osiągnięty i czas na prawdziwe reformy w oświacie .
  Dalszy strajk to tylko niepotrzebny chaos i nerwy.
  Ale skoro zachęca sam Schetyna. ....

 • anna.maj98

  Oceniono 8 razy 0

  wy naprawdę jesteście tacy ograniczeni umysłowo uważacie czy się stoi się leży nauczycielowi się należy są tacy nauczyciele którzy pracują po parę godzin w tygodniu bo uczy jakiegoś przedmiotu na który niema klas żeby mógł wyrobić swoje i tak najmniejsze pensum w ue ale mu się należy bo pedagog nauczyciele zgodzicie się na likwidacje karty i pracujcie ta jak nauczyciele w ue a wam się system komunistyczny tak spodobał że jak by go nie było to 90 procent byłoby w policji albo na innych państwowych synekurach zawsze możecie zmienić prace a wy jak przyspawani do stołków zmięcie prace i spróbujcie miodu jak to jest u pracodawcy niema chętnych a obrażanie ludzi naprawdę ciężko pracujących to wam najlepiej wychodzi w Polsce połowa pracowników zarabia poniżej 1800 razem z nadgodzinami na zmiany i w wekedy bez żadnych dodatkowych przywilejów i tylko 26 urlopu a nie jest prawdą że dostaniesz go kiedy chcesz musisz go czasami parę miesięcy wcześniej uzgodnić polacy pracują za
  jedne z najniższych stawek w europie i bez żadnych przywilejów bo tylko zacofana gospodarka polski tak może konkurować w ue a pedagodzy tylko żądają ale nie rozumieją tego że nie oni wytwarzają p.k.b. gdzie ich intelektualny wkład do gospodarki pokarzcie mi go gdzie on jest w czym on się objawia jak my nie pójdziemy do pracy to wy budżetówka zdechniecie z głodu dlatego niema żadnego logicznego powodu żeby nauczyciele zarabiali najwięcej w stosunku do p.k.b. skoro mają najmniejszy wkład a co do kukiza niestety glosowałam na niego dałam się nabrać tak samo jak i na dudę a oni tylko paczą na swój rodzinny interes w polsce niema żadnej parti która by chroniła interesu ludzi pracy wszystkich płacących zus obojętnie jakie by miał wykształcenie zawsze to po dupie dostaje ten co najciężej orze a przywileje najbardziej kwiczą że cały czas za mało że im się należy bo on ma państwową prace precz z przywilejami precz z komunistyczną kartą nauczyciela.

 • Ernie Rabudagi

  Oceniono 10 razy 0

  Buhahaha jeżeli w sondażu gw 52% jest za to znaczy że w realu 70% przeciw. Smuteczek. Nie wyszło Napiszcie lepiej o kodziarskim bydle które zakłócało egzamin w Gorzowie Wielkopolskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX