Gorączka przedświątecznych zakupów. Czy w Niedzielę Palmową sklepy będą otwarte?

W ostatnią niedzielę przed Wielkanocą sklepy będą otwarte. To jedna z niewielu niedziel, kiedy będzie można zrobić zakupy.

Obecnie zwykle tylko w jedną niedzielę w miesiącu sklepy są otwarte. Wyjątkiem, ze względu na święta, jest np. kwiecień. Jutro 14 kwietnia sklepy będą więc otwarte.

Zgodnie z założeniami ustawy, w przyszłym roku wszystkie niedziele w miesiącu mają być niehandlowe.

Ograniczenie handlu nie podoba się, jak mówił w TOK FM Renata Juszkiewicz, prezeska Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, klientom. - Większość społeczeństwa nie jest zadowolona z zakazu handlu w niedziele, a wręcz uważa, że jest to ograniczenie ich praw konsumenckich. Z miesiąca na miesiąc frustracja przyrasta. Społeczeństwo chce mieć wybór jak spędzić czas, gdzie i kiedy dokonywać zakupów - tłumaczyła.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii poinformowało, że nie rekomenduje zmian w modelu dochodzenia do pełnego ograniczenia handlu w niedziele. W analizie resort wskazuje jednak na konieczność pogłębionych badań tej kwestii oraz dalsze wzmacnianie regulacjami małych sklepów.

Czytaj też: Dobra wiadomość dla klientów: Przed Wielkanocą jaj będą tanie. Ale nie wszyscy mają powody do zadowolenia>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Handlowa niedziela. Czy sklepy będą otwarte 14 kwietnia?
Zaloguj się
  • tomaselli

    0

    W Austrii od zawsze, niedziele sa dniami wolnymi od pracy i handlu i jakos ludzie zyja.

  • Pawel Niemiec

    0

    Boje się że Ukraińcy wyjazdą do Niemiec w przyszłym roku i nie będzie miał kto robić u mnie w firmie ,boje się bardzo :( ale nie mogę podnieść pensji z 12 brutto niestety ,myślicie że jest szansa na Hindusów i Pakistańcow?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX