"Wielka Środa dla nauczycieli". Akcja wsparcia dla strajkujących

"W samo południe wyjdźmy przed swoje miejsca pracy i zróbmy wspólne zdjęcia, nagrajmy filmiki, które zostaną opublikowane na portalach społecznościowych z oznaczeniem #wielkaśrodadlanauczycieli" - apelują organizatorzy akcji wsparcia dla strajkujących nauczycieli. Wieczorem w Warszawie specjalny koncert.

Środa jest 10 dniem strajku nauczycieli. W południe każdy może okazać wsparcie dla strajkujących. Wszystko w ramach akcji "Wielka Środa dla nauczycieli".

O 12 swoje poparcie dla nauczycieli mają zamanifestować warszawiacy, wychodząc symbolicznie na kilka minut przed swoje miejsca pracy.

Akcja - inspirowana m.in. przez warszawskie teatry - odbędzie się pod hasłem "Wielka Środa dla nauczycieli".

"Wielka Środa dla nauczycieli"

Akcja rozpocznie się w środę (17 kwietnia) w samo południe. – W samo południe wyjdźmy przed swoje miejsca pracy i zróbmy wspólne zdjęcia, nagrajmy filmiki, które zostaną opublikowane na portalach społecznościowych z oznaczeniem #wielkaśrodadlanauczycieli. W ten sposób symbolicznie, choćby na kwadrans, dołączmy do strajkujących nauczycielek i nauczycieli – apelują organizatorzy akcji, warszawskie komisje Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Inicjatywa Pracownicza” i Inicjatywa Warszawa 2020.

Wieczorem przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zagrają dla nauczycieli m.in. Dr Misio, Organek, Kayah czy Urszula Dudziak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego w poniedziałek informował, że na fundusz strajkowy wpłynęło ponad 5 mln złotych.

Strajk nauczycieli. Będą kolejne rozmowy z rządem

Do kolejnych rozmów między przedstawicielami rządu a nauczycielami ma dojść w czwartek. Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego zostanie zorganizowane na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że rząd podczas spotkania będzie reprezentować Beata Szydło.

Premier Mateusz Morawiecki chce natomiast zorganizować okrągły stół w sprawie oświaty. Pierwsze posiedzenie ma się jednak odbyć dopiero w środę, czwartek lub piątek po świętach. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Wielka Środa dla nauczycieli". Akcja wsparcia dla strajkujących
Zaloguj się
 • irenevonbrick

  Oceniono 4 razy 2

  Popierają ich ci którzy mają swoje dzieci w szkołach prywatnych ot tak dla hecy żeby dołożyć PISowi. Ja nie znam biednych nauczycieli i w ogóle jest ich za dużo z kiepską jakością nauczania.prawda to czy fałsz?

 • miloz1

  Oceniono 1 raz 1

  W samo południe były tłumy na ulicach. Nie mogłem przecisnąć się chodnikiem przez centrum mojego miasta. Serce rośnie patrząc na taką solidarność.

 • Ernie Rabudagi

  Oceniono 6 razy 0

  Tylko bezwarunkowa kapitulacja strajkujących. 30% podwyżki każdy by chciał, zapytajcie szefa czy taką dostaniecie.

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy -1

  Przykro mi, nie jestem fanem klasyfikowania

  dni, pod względem wielkości.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -1

  Spadlo zainteresowanie ta kolejna totalniacka hucpa, dotarlo do postpeerelu, iz nie ukreca z tego kolejnego bata na rzad, bo jednak wiekszosc spoleczenstwa nie godzi sie na 1000 do podstawy od zaraz, nie poprze brania dzieci do roli zakladnikow szczegolnie w wielkim tygodniu, bo to zwyczajnie nie po chrzesciajnsku. Wiekszosc spoleczenstwa nie popiera 18 godzinnego tygodnia pracy i 2 miesiecznych wakacji i zarobkow na poziomie ministerstwa, szczegolnie ze praca nie jest obciazona wysoka odpowiedzialnoscia i spokojnie swiat nie stanie z powodu strajku nauczycieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX