Komentarze (167)
Palenie kukły Żyda w Pruchniku. "Zwyczaj nie został przerwany. Z roku na rok ten sąd się odbywa"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • teraz8

  Oceniono 14 razy 2

  Wyobraźcie sobie, jak, powiedzmy, w Mea Shearim przeciągają kukłę typowego Polaka; na głowie krakuska, siny nos, uzębienie Kaczyńskiego, zapaska łowicka :)portki góralskie i brudne buty...no byłaby awantura podlewana polskim sosem antysemickim...Haman jednak nie przypomina Polaka.

 • gblo

  Oceniono 18 razy 2

  Jaki lud takie obyczaje ; prymitywne,głupie, agresywne. Nadszedł czas ciemnoty

 • chamoobrona

  Oceniono 1 raz 1

  Ale - nomen omen - judzicie! Przecież tam nie palono kukły żyda, tylko Judasza. Drobna różnica, prawda? A jednak robi różnicę...

 • jan_sobczak1

  Oceniono 5 razy 1

  Wspaniała tradycja, a do tego ta wściekłość SS-manów z Izraela i ich parobków! Brawo!!!

 • chamoobrona

  Oceniono 3 razy 1

  Tradycje trzeba pielęgnować, a Eskimosom nic do tego

 • mokotowianka1

  Oceniono 5 razy 1

  Udajacym ignorantów, a kto wie, może i naprawdę ciemnym:
  Tak, odbywa się droga krzyzowa i udawane ukrzyżowanie. I tak, nikt nie widzi w tym antysemityzmu.
  Jednak Jezus - Zyd jak i Judasz, Maria, Magdalena, apostołowie - nigdy nie jest przedstawiany jako karykaturalny XIX-wieczny aszkenazyjski Żyd. Ze znanymi z faszystowskiej propagandy atrybutami.

  Czemu wiec tylko Judasz z tego ewangelickiego grona jest pokazywany jako uosobienie Żyda?

 • grzmik012

  Oceniono 7 razy 1

  To jak to jest z tym sądem nad Judaszem? W Polsce jest, zdaniem żydów i filosemitów, przejawem antysemityzmu, a w Czechach jest wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Czy nie kolejny raz potwierdza się teza, że antysemitami nie są ci, którzy nie lubią Żydów, a ci, których nie lubią żydzi?

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 1

  w pruchniku pis ma 98% poparcia. tyle w temacie tych pisich chamów

 • wolak007

  Oceniono 9 razy 1

  Jak to było gdzieś napisane? Dzisiaj dzieci biją kukłę Żyda, jutro prawdziwego geja lub nauczyciela?...

 • psycholog11

  Oceniono 9 razy 1

  W 1918 r. w Pruchniku były antysemickie zamieszki, rabowanie żydowskich sklepów. W czasie wojny Niemcy wymordowali żydowskich mieszkańców miasta. Przy takiej historii robienie tego seansu to ohyda.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 9 razy 1

  Pan artysta wizualny ma rację. Polacy powinni wypłacic teraz żądane szejset pierdyliardów i to nie są żarty.

 • saviour

  Oceniono 5 razy 1

  no przecież po to ten Jesus zszedł na Ziemię, żeby go zabili. Judasz nie jest jakimś czarnym charakterem z Avengersów, tylko reprezentuje część nas wszystkich. no, może poza mną - ja jestem okej (tak każdy myśli hehehe)

 • no_to_ciach

  Oceniono 13 razy 1

  Gdyby kukłę Michnika spalono przed siedzibą gw na Czerskiej to by był news ! :)
  Spalenie kukły Judasza jak dla mnie jest równie ksenofobiczne co topienie Marzanny,
  z tego co wiem pozostałych apostołów nikt nie spalił a też byli 100% Żydami .

 • stagrz20

  Oceniono 7 razy 1

  To może, żeby nie obrażać czyichś uczuć, usuniemy informacją o Judaszu z biblii.

 • i_co_mi_zrobisz

  Oceniono 13 razy 1

  Ale jak swiat dlugi i szeroki, 30 artykulow o slomianej kukle, a nigdzie nie moge znalezc informacji co o tym wszystkim mysli ekspert GW, zalozyciel osrodka monitorowania zachowan rasistowskich i ksenofobicznych na uchodztwie w Norwegii - Rafal Gawel?

 • 2fat

  Oceniono 3 razy 1

  W rzeczy samej chrześcijaństwo to sekta judaistyczna. Rzymianie przez setki lat nie rozdzielali tego traktując konflikt jako wewnątrzżydowski. Dopiero po sukcesie chrześcijaństwa wyraźnie to oddzielono.

 • hway

  0

  Witam,

  część komentarzy napisana przez oszołomów nie znających historii. Palenie Żyda jest wielowiekową tradycją i nie Polską. Zwyczaj pochodzi z części katolickich landów Rzeszy Niemieckiej ( nie było wtedy Niemiec ). Do dzisiaj ta tradycja jest w Bawarii. Polska była pod zaborami. W zaborze pruskim nie było prawie wcale Żydów. Przykład XIX w. Toruń bez Żydów. 50 km dalej Włocławek już zabór rosyjski 40 % Żydów. Pytanie dlaczego. teraz z Polaków robi się antysemitów bardzo ciekaw.

 • hway

  0

  Witam, pewnie zostanę uznany za antysemitę oraz faszystę, jednak tradycja palenia żyda nie jest polska. Wywodzi się z kultury ludowej wielu krajów. Np. w Bawarii także pali się kukłę żyda. Nie ma o to krzyku. Wykorzystywanie takich okoliczności w debacie publicznej jest niedopuszczalne . Jest to wielowiekowa tradycja ludowa. Ci co o tym piszą nie znają w ogóle historii. Może ktoś sprawdzi ilu Żydów żyło na terenie Polski na terenach zaboru pruskiego. Prawie wcale ich nie było. Przykład XIX-wieczny. Toruń bez Żydów - zabór pruski. Włocławek 50 km dalej zabór rosyjski. 40% ludności Żydzi. Teraz Polacy są antysemitami bardzo ciekawe. Poniżej zapis o ciemności ludności. Ten co to napisał ma wyprany mózg.

 • marcin1948

  Oceniono 4 razy 0

  Niech sie cieszą że to było palenie kukły.W nie tak dawnych czasach pewnej nacji zza Odry nie wystarczały kukły......a mimo to teraz żydostwo ich kocha a Nas nienawidzi.Wytłumaczy ktoś ten fenomen żydowskiej logiki ??

 • jaceq

  Oceniono 4 razy 0

  "Synod trupi – synod zwołany przez papieża Stefana VI w 897 w Rzymie w celu pośmiertnego osądzenia papieża Formozusa.

  W tym okresie o władzę cesarską rywalizowali Arnulf, koronowany przez papieża Formozusa, oraz Lambert II. Po śmierci Formozusa i krótkim (15 dni) pontyfikacie Bonifacego VI na tronie papieskim zasiadł Stefan VI, który początkowo także popierał Arnulfa. Gdy jednak Lambert umocnił swoją władzę, zmienił stanowisko. Prawdopodobnie zmuszony przez cesarza zwołał synod, który miał na celu pośmiertne osądzenie oraz pozbawienie czci papieża Formozusa.

  W tym celu wydobyto jego zwłoki z grobu i przyodziano w szaty pontyfikalne. Następnie odcięto mu trzy palce służące mu do błogosławienia ludu, a po dokonaniu sądu poćwiartowane zwłoki wrzucono do Tybru. Wydarzenie to spowodowało wielkie oburzenie, zwłaszcza wśród duchownych wyświęconych przez Formozusa. W sierpniu 897 Stefan VI został aresztowany i uduszony.

  Jeszcze w tym samym roku papież Teodor II unieważnił „synod trupi”. Na jego polecenie szczątki Formozusa wyłowiono z rzeki i pochowano z należną czcią. Sergiusz III (904-911) ponownie potępił Formozusa oraz unieważnił wszystkie nadane przez niego święcenia. Przy okazji pozbawił urzędów dostojników kościelnych, którzy otrzymali beneficja od potępionego papieża."

  pl.wikipedia.org/wiki/Synod_trupi

 • chudebyki

  Oceniono 14 razy 0

  To jeszcze mały pikuś. Chodzą słuchy, że w Izraelu już badają czy co roku topiona w Polsce Marzanna czasem nie miała żydowskich korzeni... Doszliśmy do absurdu. Z tym, że wygląda to na absurd świadomie sterowany.

 • say69mat

  Oceniono 6 razy 0

  W tradycji religijnej Judaizmu istnieje stanowczy zakaz lepienia bałwanów, zwanych również kukłami ;)))

 • dupajasi0

  Oceniono 7 razy -1

  Za jaką q r w a zdradę. Czy te de bile nie pomyślały, że gdyby nie bohaterski czyn Judasza, który poświęcił swoje życie, to może nie byłoby ukrzyżowania i opcji zbawienia katolików. Więc te obszczymurki nie miały by opcji pójścia do nieba. Bo gdyby nie Judasz to Jezus chytrus może miały sam iść do Piłata i poprosić o ukrzyżowanie? Bo taki był plan jakiegoś kolesia z brodą siedzącego na chmurce. A Piłat, po tym jakby przestał się tarzać bo glebie ze śmiechu, spuścił by Jezusa na drzewo, twierdząc, że jak Jezus chce realizować ten chory plan jego boga ojca krwiożerczego to może się w sraczu utopić i poważnych rzymian ma w te debilizmy nie mieszać. A wtedy nic by nie wyszło z ukrzyżowania, zbawienia. Nie powstał by Kościół Katolicki i szamani trzepiący łatwą kasę na naiwnych. Zatem Judasz powinien być uznany za najważniejszego świętego Kościoła i za jego pośredniego założyciela. No ale trudno oczekiwać logiki od piszących bajki o niewiarygodnych przygodach przybitego. A tym bardziej tym trudniej jej oczekiwać od religijnie upośledzonych, którzy wierzą w te bajki. ;-)

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 7 razy -1

  @realistas
  Zaczyna się od palenia kukły, kończy na paleniu ludzi w stodole....

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy -1

  To jest właśnie matecznik PiS-u. Pruchnik to twardy elektorat tej partii.

  Uczestnicy pogromu (kukły) powinni usłyszeć zarzuty nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, a nie stwarzania zagrożenia pożarowego. Ale oczywiście prokuratura neonazisty Ziobry chroni antysemitów.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 5 razy -1

  Odi profanum vulgus...

 • goostav234

  Oceniono 9 razy -1

  Ciekawy obyczaj bicia kukły zdradzieckiego Żyda wart jest upowszechnienia.
  I są duże szanse, że dzięki Czerskim się upowszechni....

 • wolak007

  Oceniono 9 razy -1

  Faszystowskie obyczaje?...

 • realistas

  Oceniono 11 razy -1

  Kumple z Jedwabnem. I kto mówi, że Polacy nie mogli mordować Żydów.

 • premier_scretyna

  Oceniono 7 razy -1

  Co za ludzie. Wszędzie tylko spiski widzą. Manie można leczyć, co serdecznie zalecam!

 • lukki69

  Oceniono 11 razy -1

  Szkoda ,że po 17 września 1939 Żydzi nie ratowali Polaków tylko denuncjowali czerwonoarmistom....ciekawe co wyssali z mlekiem matki...?

 • lukki69

  Oceniono 9 razy -1

  Ale afera.....miś na miarę waszych możliwości...wafelki ss i kukła żyda czyli szalejący nazizm i antysemityzm :)

 • ziomekp.1

  Oceniono 9 razy -1

  No to mają przerąbane - kto? Ano wszyscy reżyserzy czy aktorzy występujący w misteriach męki pańskiej...........
  Aha, pamiętacie "Pasję" Gibsona? Żydostwo protestowało za ukazanie ich w filmie jako bandy krwiożerczych kretynów i Gibson został przez nich wyrzucony na parę ładnych lat poza nawias Hollywood..................

 • mietekkowalski

  Oceniono 11 razy -1

  W krajach latynoski jest taka zabawa - piniata. Często piniata ma kształt konia, no i zabawa polega na okladaniu kijem, żeby wypadły słodycze. Czy to znaczy, że uczestnicy zabawy lubią bić konia?:)))

 • Pik- Aczu

  Oceniono 17 razy -1

  Ściana wschodnia, wyborcy PIZZU... I wszystko jasne

 • gebe14

  Oceniono 17 razy -1

  cimnogród i tyle. i ja mam uwierzyć że w czasie wojny nasi nic nie robili ...

 • uzdek98

  Oceniono 6 razy -2

  podkarpackie boraty z dziada pradziada....

 • andrew621

  Oceniono 4 razy -2

  Ta kwestia została rozwiązana raz na zawsze i na daną chwilę to tylko takie bezprzedmiotowe gadanie .

 • ziomekp.1

  Oceniono 6 razy -2

  Wleczenie, lżenie, obijanie kijami, obcięcie głowy czy spalenie postaci ŻYDA Judasza jest beee.................
  Wleczenie, lżenie, obijanie kijami, przebicie boku czy powieszenie na krzyżu ŻYDA Jezusa jest ok..............
  Jedno i drugie to zwyczaj, z Judaszem to antysemityzm a z Jezusem misterium męki pańskiej..................

 • pull_up_terrain_ahead

  Oceniono 8 razy -2

  Tacy jesteśmy, powoli wychodzimy ze średniowiecza...

 • markba

  Oceniono 18 razy -2

  Powinni powiedzieć że Judasz był Ruskim.Żyd to naprawdę obelga.Niech do konstytucji wprowadzą artykuł ,że Żydów trzeba kochać.Polscy barany.Ciekawe czy w Izraelu też tak bronią Żydzi opinii o Polakach jak pokazują ich w złym świetle.A może Izrael napisze nam taką ustawę ?

 • hegemon123

  Oceniono 11 razy -3

  Lewackie debile przechodzą już samych siebie w antypolskiej propagandzie.
  Wiecie jacy już zenujący jesteście?

 • harari

  Oceniono 11 razy -3

  .
  Za rok jadę do Pruchnika, z miejscowymi obijać kukłe zyda Judasza, ciekawa tradycja, tak szeroko rozreklamowana że warto spróbować.

 • pansloik

  Oceniono 11 razy -3

  Długo będziecie grillować jeszcze temat kilku durniów z podkarpacia, czerskie łajzy?

 • dojcze_kabana

  Oceniono 15 razy -3

  Ooo...no to już wszystko jasne. STODOŁY
  PS. Jakoś w czeskich wioskach trwający od lat zwyczaj okładania kijami i topienia Judasza nikomu nie przeszkadza. Zresztą w Polsce też nikomu przez wiele lat to nie przeszkadzało

 • hytrus2

  Oceniono 8 razy -4

  Dmuchamy balonik oj dmuchamy... Naprawdę ludzie myślcie. Temat został zamknięty! Po co kolejny artykuł nic nie wnoszący. Ok garstka matołów kontynuowała głupią tradycję, powiedziano STOP! I koniec tematu!
  Naprawdę jak czytam wyborczą lub słucham TokFM to zaczynam się zastanawiać w jakim ja kraju żyję? Czy to Izrael czy Polska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX