Matka Boska z tęczową aureolą na murach sanktuarium św. Faustyny w Warszawie. Policja bada sprawę

Policjanci wykonują oględziny przy sanktuarium św. Faustyny na ul. Żytniej, gdzie doszło do kolejnej profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Funkcjonariusze ustalają sprawców zdarzenia - poinformowała we wtorek podkom. Marta Sulowska.

W nocy z poniedziałku na wtorek na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pojawiły się papierowe plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczowymi aureolami. - Policjanci w tej chwili prowadzą czynności. Wykonujemy oględziny na miejscu zdarzenia - powiedziała PAP oficer prasowy podkom. Marta Sulowska. Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa policja otrzymała we wtorek rano. Funkcjonariuszy zawiadomiły zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. - Będziemy ustalać, czy na miejscu jest monitoring, ewentualnie ustalać świadków w celu ustalenia osób, które są za to odpowiedzialne - dodała.

- Kiedy siostry zamykały furtę klasztorną o godz. 22.00 tych plakatów jeszcze nie było - powiedziała PAP rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia s. Elżbieta Siepak

Zdjęcia murów z plakatami opublikował na Twitterze między innymi dziennikarz tygodnika "Niedziela" Artur Stelmasiak. 

Matka Boska na budynkach PiS i urzędach

Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli zawisł na siedzibach biur polityków PiS i wielu budynkach instytucji państwowych - poinformowała we wtorek stołeczna "Wyborcza". Chodzi między innymi o gmach Prokuratury Regionalnej w Warszawie i biura zarządu okręgowego PiS. 

Episkopat prosi o modlitwę 

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił w wydanym komunikacie, że jest to już druga profanacja w ciągu ostatnich dwóch tygodni. - W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację - zaapelował rzecznik KEP.

- Jest to klasztor, do którego wstąpiła św. siostra Faustyna Kowalska i właśnie stąd na cały świat wyszło orędzie Bożego Miłosierdzia - przypomniał ks. Rytel-Andrianik.

Zatrzymanie Podleśnej

W nocy z 26 na 27 kwietnia plakaty i nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy, pojawiły się wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach.

Czytaj także: Wielowieyska o tęczowej Maryi: Min. Brudziński zaangażował w to policję, tak jakbyśmy żyli w kraju wyznaniowym

W poniedziałek policja zatrzymała 51-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut profanacji pod koniec kwietnia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku. Przeszukano jej miejsce zamieszkania i zarekwirowano jej sprzęt elektroniczny. Chodzi o aktywistkę Elżbietę Podleśną, która po kilku godzinach spędzonych na komendzie, została zwolniona do domu. 

We wtorek o godzinie 18 na patelni przed stacją metra Centrum ma się odbyć protest solidarnościowy z zatrzymaną kobietą "Tęcza nie obraża".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Matka Boska z tęczową aureolą na murach sanktuarium św. Faustyny w Warszawie. Policja bada sprawę
Zaloguj się
 • wie wod

  Oceniono 7 razy 3

  Po potopie Bóg zawarł wobec Noego przymierze pomiędzy Niebem a Ziemią i przypieczętował to przymierze znakiem tęczy (Biblia -Księga Rodzaju). Zważcie więc wszyscy, a zwłaszcza wy, sługi boże, czy nie bluźnicie przeciwko Bogu, mówiąc o profanacji wizerunku Matki Bożej, bo może rękoma tej oskarżanej kobiety Bóg upomina was, że łamiecie przymierze.

 • Jan Kos

  Oceniono 7 razy 3

  Nadawanie przedmiotom przymiotów boskich jak malowidła i rzeźby to czyste pogaństwo.

 • hipo krater

  Oceniono 8 razy 2

  W czasie świąt kościelnych można zobaczyć , w Łowiczu, dziewczyny w strojach ludowych w kololorach tęczy. Co na to Matka Polska? Czy też czuje się uraźona?

 • musa-kusa

  Oceniono 7 razy 1

  "Zdjęcia murów z plakatami opublikował na Twitterze m. in. dziennikarz tygodnika "Niedziela" Artur Stelmasiak."
  Czy redaktor Stelmasiak został już zatrzymany za profanację drugiego stopnia?

 • musa-kusa

  Oceniono 7 razy 1

  Nie ma wyjścia. Dla dobra Polski i Kościoła trzeba tęczę zdelegalizować :)

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 4 razy 0

  JOJO pierwszy policjant RP dwoi się i troi,aby wyłapać i aresztować osoby związane z rozlepianiem plakatów. JOJO obyś w tym czasie nie dostał biegunki.

 • Szymon I

  Oceniono 4 razy 0

  Swoją drogą, całkiem ładny obraz... Mógłby być symbolem czegoś większego ale cóż...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX