Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli zawisł na siedzibach biur polityków PiS

Na gmachu Prokuratury Regionalnej w Warszawie i Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości ktoś przykleił dwa plakaty przedstawiające Matkę Boską Częstochowską i Dzieciątko z tęczowymi aureolami.

Obok jest też zdjęcie obrazu Sąd Ostateczny Hansa Memlinga, na którym widać Chrystusa siedzącego na tęczy. Jest też zdjęcie Joachima Brudzińskiego i napis: Memling będziesz siedział. Takie plakaty wiszą też na budynku Prokuratury Okręgowej w Warszawie i na elewacji siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości. W nocy plakat przyklejono również na murach Sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej w Warszawie.

Na szybach biura zarządu okręgowego PiS w Warszawie wiszą z kolei plakaty przedstawiające Madonnę z tęczową aureolą i jedzącą banana, a w środku wizerunek Jarosława Kaczyńskiego w aureoli. Plakaty przyklejono też na kolumny ogrodzenia przed gmachem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz na szybę elewacji biura poselskiego Mariusza Błaszczaka.

We wtorek o godz. 18 w centrum Warszawy odbędzie się protest solidarnościowy "Tęcza nie obraża". "To symbol tolerancji, która także należy do zbioru wartości chrześcijańskich! Musimy zareagować! Przynieśmy wydrukowane plakaty Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Niech będzie nas wielu, wszystkich nas nie zatrzymają!" - piszą organizatorzy.

W poniedziałek o godz. 6 rano policja weszła do mieszkania Elżbiety Podleśnej, znanej z protestów antyrządowych aktywistki. Jest podejrzana o rozklejanie takich samych plakatów na terenie jednej z parafii w Płocku. Mundurowi zarekwirowali jej telefon, komputery i nośniki elektroniczne. Po trwającym blisko pięć godzin przesłuchaniu przedstawiono jej zarzut obrażenia uczuć religijnych. Nie przyznała się do winy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli zawisł na siedzibach biur polityków PiS
Zaloguj się
 • Stefan Burczymucha

  Oceniono 11 razy 5

  BRAWO !!! Cała Polska powinna być obwieszona tymi obrazkami. Zwykli ludzie powinni zobaczyć jakim mentalnym dnem jest pis.

 • stas_3151

  Oceniono 5 razy 1

  Hansa Memling, już cię Brudziński i jego dzieli chłopcy z policji namierzą, oni wszystkich znajdą jak trzeba! Nie ukrywaj się Hans! i tak wpadniesz!

 • robertes777

  0

  Trzeba mieć wiele nietolerancji i złej woli, by nie widzieć rozdźwięku między katolicką ikoną a obecną w Europie wizytówce środowisk LGBTQ. Weźmy np. swastykę (znak w kształcie równoramiennego krzyża) jest symbolem religijnym, obecnym w większości kultur i religii świata. Swastyka – jej nazwa - oznacza „przynoszący szczęście” (svasti – powodzenie). W Azji obecnie jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności. Trudno jest jednak uważać, że osoby noszące w Polsce taki krzyż mają na myśli symbol szczęścia. W kulturze Europy, ten starożytny symbol, kojarzyć się będzie z godłem NSDAP, z symbolem III Rzeszy i co gorsza kojarzyć się będzie ze zbrodniami i okrucieństwem II wojny światowej.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!
  Lk. 23

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 0

  Dzieciaki, trójca przenajświętsza,

  to bug ojciec, syn boży i duch święty,

  Żadnej kobiety tam nie ma,

  czyli dwa samce na klamce...

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 8 razy 0

  Prawidłowo - jak najwięcej dla tych z mafii pisowskiej.

 • Piotr Szymański

  Oceniono 3 razy -1

  Pisowskie, narodowo-socjalistyczne, odmozdzone patole. Precz z tego kraju!

 • getz54

  Oceniono 4 razy -2

  I to jest właśnie ten oczekiwany efekt wystąpienia panów Leszka Jazdzewskiego i Donalda Tuska. Juz w Polsce nie obowiązuje podział na PO i PiS tylko na katolicki ciemnogród i Polskę nalezącą do cywilizacji zachodu. Kaczyński z klerem nie zapędzą juz wystraszonych owieczek do zagrody. Owieczki stały się właśnie pasterzami, i to one teraz te spasione świnie zagonią do chlewa. Przerazenie w oczach polityków PO było widoczne. Przynajmniej częśc z nich,
  tych, którzy nie klaskali i nie cieszyli się podczas wykładu na UW, zostanie teraz zapędzona do chlewa razem z niedawnymi wrogami z PiS-u. Będą się wspólnie ze świniami tarzac w błocie. Jestem pewien, ze ten nowy podział pozwoli na ujawnienie się w PO nowych talentów na miarę Selina, Kuzmiuka, Gowina, zawsze tak jest z neofitami. Kampania wyborcza do europarlamentu nabiera teraz cech merytorycznych. Stwarza ogromną szansę dla polityków rozumiejących Unię Europejską, korzyści z tego dla nas płynące, burzenie murów, podziałów, poszanowanie praworządności. Wieszanie na szubienicach portretów mądrych Europejczyków, m.in. pani Thun, Hubner, pana Boniego, przez PiS-owski mainstream juz pokazuje jak chlew rozumie rolę Polski w Unii Europejskiej,
  po co wysyła tam najbardziej skompromitowanych swoich kandydatów. Karskiego, Czarneckiego, Kępę, Mazurek, Zalewską, Brudzińskiego, itp. Dlatego chyba Polacy juz nigdy nie zagłosują na chlew, swoimi głosami przyczynią się do ponownego wejścia Polski do cywilizacji zachodniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX