"Nie dla zbiorników". Protest mieszkańców Kotliny Kłodzkiej ws. planów Wód Polskich. Anna Zalewska wybuczana

Kilkaset osób pojawiło się na spotkaniu w sprawie projektu budowy suchych zbiorników retencyjnych w Kotlinie Kłodzkiej. Taka inwestycja wiązałaby się z wysiedleniem 2,5 tys. mieszkańców. Na spotkaniu niespodziewanie pojawiła się Anna Zalewska. Minister edukacji została wybuczana.

Jak informowaliśmy w czwartek, prawie 2,5 tys. mieszkańców Kotliny Kłodzkiej grozi wysiedlenie. Państwowe Wody Polskie badają możliwość utworzenia w okolicach Kłodzka kilkunastu suchych zbiorników retencyjnych, żeby chronić region przed powodzią. Suche poldery, w razie potrzeby, przyjmowałyby nadmiar wody. Cztery już są budowane. Jeżeli rozpoczęłaby się budowa kolejnych - kilka wiosek może przestać istnieć. Wody Polskie przekonują, że to wstępne analizy, a konkretne plany inwestycyjne dopiero zostaną wypracowane.

Anna Zalewska wybuczana

W piątek w Międzylesiu doszło do spotkania protestujących mieszkańców, Wód Polskich i Banku Światowego, który kredytuje budowę suchych zbiorników retencyjnych. Na sali jest kilkaset osób, mają transparenty z napisami: "Nie dla zbiorników", " Ratujmy Radochów", "Nie wysiedleniom! Nie zaporom! Nie manipulacji". 

W trakcie spotkania z ust przedstawiciela Wód Polskich padła bardzo ważna deklaracja. - Przestajemy procedować dokument pt. "Analiza zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej" - zapowiedział Krzysztof Woś. 

Na spotkaniu niespodziewanie pojawiła się Anna Zalewska, minister edukacji i "jedynka" Zjednoczonej Prawicy w okręgu dolnośląskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak poinformowała reporterka TOK FM Małgorzata Waszkiewicz, obecność Zalewskiej nie została dobrze przyjęta przez mieszkańców – pani minister została wybuczana.

Minister Anna Zalewska zapewniła, że w przyszłym tygodniu rząd wyśle deklaracje dot. zaprzestania analizy dokumenty na piśmie. 

A protestujący mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej mówią tak: uwierzymy, jak zobaczymy. - To jest dość zabawne, bo miesiąc temu mówili, że konieczne są dalsze inwestycje według tych analiz. My już tam mieszkamy z pokolenia na pokolenie, nie chcemy, żeby teraz robili nam tam zmiany - podkreślają mieszkańcy. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (71)
"Nie dla zbiorników". Protest mieszkańców ws. planów Wód Polskich. Anna Zalewska wybuczana
Zaloguj się
 • 1docentpj

  Oceniono 21 razy 13

  Słyszałem, że kiedy suweren wybierze ją do europarlamentu, ministrem oświaty zostanie Suski. Gorzej nie będzie ale za to śmieszniej !

 • ola-blue

  Oceniono 20 razy 12

  To już nie przyprowadza klechów na spotkania, żeby się uwiarygodnić??????Brawo mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej!!!

 • stfur0000

  Oceniono 16 razy 10

  Pojawiła się niezapowiedziana, bo bała się, że jak wszyscy będą wiedzieć, że przyjedzie, to może już nie wyjechać. Złodzieje tak się boją.

 • kuba161048

  Oceniono 16 razy 8

  Zmartwychwstanie demonów , najpierw Macierewicz teraz Zalewska .
  Kto następny ?

 • palo_ma1

  Oceniono 10 razy 8

  Akurat budowa suchych polderów zalewowych to bardzo mądry kierunek walki z powodziami.

 • seviers

  Oceniono 12 razy 6

  To wyszczerzone "coś" powinno być nie tylko wybuczane, ale i wywiezione na taczce.

 • norton2

  Oceniono 14 razy 6

  Co ta ciota tam robi - chyba nie swoją kampanię. Zna się na tej inwestycji jak Kaczyński na udowodnieniu hipotezy Riemanna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 10 razy 6

  Zaraz..... prace już są rozpoczęte a plany powstaną PÓŹNIEJ?? PiS w akcji......... WYBORYWYBORYWYBORY!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX