Wybory do Parlamentu Europejskiego. "Głosowanie zaczęło się zgodnie z planem". Wybieramy 52 europosłów

Od 7 trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. - Nie ma informacji o opóźnieniach - przekazał w niedzielę PAP rzecznik PKW Wojciech Dąbrówka. Podkreślił, że nie ma "niepokojących sygnałów" z południa Polski, gdzie w ostatnich dniach doszło do podtopień.

Lokalne wyborcze czynne są od 7 do 21. Do momentu zamknięcia lokali wyborczych trwa cisza wyborcza. - Nie ma informacji, aby gdziekolwiek miało dojść do jakichś opóźnień, a to oznacza, że głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem" - powiedział w niedzielę PAP rzecznik PKW - Wojciech Dąbrówka.

Pytany o to, czy PKW otrzymała sygnały o problemach z otwarciem lokali wyborczych na południu Polski, gdzie doszło do podtopień odpowiedział: "cały czas będziemy zbierali informacje z delegatur Krajowego Biura Wyborczego, w tej chwili nie otrzymujemy takich sygnałów". - Na ten moment żadnych niepokojących sygnałów nie ma - zaznaczył rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej.

Do udziału w głosowaniu w Polsce uprawnionych jest 29 mln 994 tys. 623 wyborców; wybory odbywają się w 27 286 obwodach głosowania. Polacy przebywający podczas eurowyborów za granicą zagłosują w jednym z 203 obwodów głosowania utworzonych poza granicami Polski; będą wybierali kandydatów z okręgu warszawskiego (obejmującego Warszawę i okoliczne powiaty).

Każdy wyborcy, który chce zagłosować, musi wziąć ze sobą ważny dokument ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty lub paszport.

W Polsce wybieramy 52 europosłów spośród 866 kandydatów. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Wybory do Parlamentu Europejskiego. "Głosowanie zaczęło się zgodnie z planem". Wybieramy 52 europosłów
Zaloguj się
 • robertes777

  0

  Gdy premierem w Polsce był Donald Tusk, a opozycja (PIS) nieporadnie próbowała zgłaszać swoje projekty, 16 lutego 2014 roku pan premier Tusk został zapytany o pomysł PiS - chodzi o 500+.Tusk przyznał, że to dobry pomysł, choć nie ma pomysłu, skąd wziąć na niego pieniądze.
  "Gdy słyszę bardzo fajny pomysł tak naprawdę - i nie będę drwił - żeby w Polsce na każde drugie i kolejne dziecko państwo płaciło 500 zł miesięcznie, jeśli dobrze zrozumiałem propozycję opozycji, to właściwie nie ma co czekać na jakieś kolejne wybory. Jestem gotów o tym serio porozmawiać dzisiaj"— powiedział Tusk.
  Podkreślił, że według jego wiedzy nie ma możliwości finansowania takiego projektu.
  "Ja bym najchętniej dał nie na drugie 500, ale od pierwszego (dziecka) po tysiąc miesięcznie. Ponieważ łatwo przychodzi formułować tego typu obietnice, to moim zdaniem wtedy, gdy jest ktoś, kto ma wiedzę na temat tego, jak funkcjonuje państwo, ile pieniędzy można wziąć od podatników, to może warto z nim, czyli w tym wypadku ze mną, podyskutować, czy to jest możliwe, czy nie"— powiedział premier. "Jeśli ktoś w Polsce wie, gdzie te miliardy leżą zakopane i można je natychmiast uruchomić i porozdawać ludziom, to będę najszczęśliwszym premierem w Europie, jeśli będę mógł być autorem czy współautorem takiego projektu".

 • oberschl

  Oceniono 1 raz -1

  kto czyta ? Opus Dei? Kiedy puścicie to co o kolonii watykańskiej nad Wisłą napisałem ? Komunikujecie się w tej sprawie z Polakiem nie polskim , a watykańskim patriota?

  Papisci sa patriotami Watykanu? Ilu Polaków jest w Polsce polskimi patriotami ?

 • oberschl

  Oceniono 1 raz -1

  1.Komentatorzy tok POpieraja jedynie PO. Nigdy nie usłyszałem nic dobrego nt WIOSNY.

  2. Przestańcie na fonii nazywać Kaczyńskiego prezesem Prezesem to on jest dla PiS , a nie dla wszystkich dookoła. Może jest on Waszym prezesem tokowcy , ale nie moim. Warto się zastanowić. Zreszta w Kolonii watykańskiej prezes zastepuje nazwisko.
  Gdy w radio sziedzi dwóch przezesó to już nie wiadomo do kogo prowadzący dziennikarz się zwraca , gdyż zwraca się tak - panie przezesie jak tam stolec.....

  BRAWO WIOSNA..... zerwijmy łańcuchy watykańskie.... a mury runa , runa runa i pogrzebią stary swiat…
  Wzorem niech jest KONSTYTUCJA DANII. Oni , Duńczycy sa WOLNI.

  My Polacy musimy się uczyć religii i płacic za to słono.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX