Brześć Kujawski. Strzelanina w szkole. 18-latek przyznał się, że chciał zabić wiele osób

Dwie osoby ranne w ataku, do którego doszło w szkole w Brześciu Kujawski, nadal przebywają w szpitalach. Sprawca ataku przyznał się do usiłowania zabójstwa wielu osób. Na jego posesji znaleziono więcej materiałów wybuchowych i środki służące do ich produkcji.

Były uczeń szkoły, który w poniedziałek postrzelił woźną i petardami ranił 11-letnią uczennicę, został przesłuchany. - W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do tego, że poszedł do szkoły z zamiarem zabicia wielu osób - poinformowała reporterka TOK FM Agnieszka Wynarska.

18-latek usłyszał już zarzuty, za które grozi mu nawet dożywocie. Ranne osoby przebywają nadal w szpitalach, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pomoc psychologów dla dzieci i rodziców

Szkoła podstawowa, w której doszło do tragicznego zdarzenia, jest dziś otwarta. Uczniowie mogą przyjść po rzeczy, które w poniedziałek - w popłochu - zostawili w salach. Wszyscy mogą też liczyć na pomoc psychologów, o czym zapewniał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. - Jeżeli będzie takie życzenie i potrzeba, będziemy udzielali pomocy psychologicznej również w miejscu zamieszkania dzieci i rodziców - powiedział.

Mieszkańcy miasteczka, w rozmowie z reporterką TOK FM, powtarzali, że nie mogą uwierzyć w to, co się stało. - To jest nie do opisania. Ludzie byli w wielkim szoku, że tutaj takie rzeczy w ogóle mogły się wydarzyć. To takie spokojne miasteczko - przyznał jeden z nich. - Takie rzeczy widziałam tylko w filmie i w życiu bym się nie spodziewała, że przyjdę do pracy i taka sytuacja mnie spotka - powiedziała inna mieszkanka.

Zarzuty mogą zostać rozszerzone

Nad wyjaśnieniem sprawy pracuje specjalny zespół prokuratorów z Włocławka. Śledczy poinformowali, że sprawca ataku miał na swojej posesji więcej materiałów wybuchowych. - Zabezpieczone zostały broń oraz materiały wybuchowe. Po przeszukaniu pomieszczeń, które zajmował sprawca, ujawniono materiały i urządzenia służące do produkcji materiałów wybuchowych. Zostaną one poddane badaniom balistycznym - zapowiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak.

Prokurator dodał, że we wtorek planowane są kolejne czynności ze sprawcą, a przedstawiony mu zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych najpewniej zostanie rozszerzony.

Wojciech Fabisiak poinformował także, że prokuratura ma wiedzę o wcześniejszym leczeniu psychiatrycznym mężczyzny i teraz wiele czynności śledczych zależy od decyzji lekarzy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Atak na szkołę w Brześciu Kujawskim. 18-latek przyznał się do zamiaru zabicia wielu osób
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 1 raz 1

  Pozostaje rozstrzygnąć tylko czy w przeddzień oglądał TVN czy TVP. Przy zajściach w Gdańsku pan Bodnar uznał za kluczowe, co mógł oglądać oskarżony. Nie ważne co oglądał, ale co mógł.

 • mawik_net

  0

  Osoby psychicznie chore zagrażają społeczeństwu i powinno się je izolować, to jest fakt , chociaż niepoprawny politycznie.

 • rastablaster

  0

  Robi się jak JuEsEj. Jednak solidaruchy nie kłamały - będziemy mieli tu nowe stany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX