Pol'and'Rock Festival po raz pierwszy od 25 lat bez dodatkowych pociągów dla festiwalowiczów

Co roku takie pociągi zawoziły uczestników organizowanego przez Jurka Owsiaka festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku odpowiedź okazała się odmowna.

Jerzy Owsiak poinformował na Facebooku o odmowie udostępnienia dodatkowych pociągów przez spółkę Przewozy Regionalne z okazji festiwalu Pol'and'Rock.

Odmowna odpowiedź przewoźnika nadeszła dopiero teraz, chociaż z prośbą o tabory organizatorzy zwrócili się już w kwietniu

- Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP w opublikowanym oświadczeniu.

- Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą - czytamy.

80 tys. festiwalowiczów skorzystało z tej usługi w zeszłym roku i przyjechało ma Pol'and'Rock Festival, czyli imprezę znaną wcześniej jako Przystanek Woodstock.

Owsiak zapowiada pisanie formalnych listów w tej sprawie oraz poleca akcję Blablacaru. Zachęca też do tego, żeby się organizować i nawzajem podwozić - ułatwi to Bank Podróży na stronie festiwalu, który ruszy w przyszłym tygodniu. 

Spółka swoją decyzję tłumaczy stratami, które w ubiegłych latach przyniosła jej obsługa festiwalu - podróżni mieli dokonywać strat, wymagających napraw.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Pol'and'Rock Festival po raz pierwszy od 25 lat bez dodatkowych pociągów dla festiwalowiczów
Zaloguj się
 • Berton Breton

  Oceniono 11 razy 5

  Państwo PiS i tak nie dacie rady.
  Polacy bezapelacyjnie nigdy nie zaakceptują zniewolenia przez inny kraj, partię bądź religię.

 • Bob Bob

  Oceniono 6 razy 4

  w trosce o stan państwa, należy zlikwidować PiS...

 • wawxx

  Oceniono 10 razy 4

  mam nadzieję, że w trosce o stan taboru, również zostana zlikwidowane dodatkowe pociągi na imprezy sportowe jak np. mecze piłki nożnej oraz wszelkie pociągi dla pielgrzymów. Kolejnym posuniecie bedzie likwidacja regularnych linii kolejowych, bo ruch taboru równiez powoduje jego zużycie i zabrudzenie. W efekcie bedzie można zlikwidować ekipy sprzątające i remontowe, a także poprawi wskaźniki emisji CO2, bo wszelkie pociągi beda stały na stacjach postojowych.

 • Mar L. Borough

  Oceniono 10 razy 4

  To tak a propos likwidacji przez PiSs wykluczenia komunikacyjnego

 • Kasia M

  Oceniono 9 razy 3

  Zawiezliby nas ale do komór albo na walki tasaków chętnie !!!gdzie się pytam ta młodzież w 21w moze swobodnie już jezdzic jak krajem rządzą kk

 • hipo krater

  Oceniono 7 razy 1

  Są chętni.Mogom zarobić, ale chcom.
  Jaro zabronił no i co mu zrobita ? To jego kraj, nie wasz. To jest WŁAŚCICIEL, ciemniaki !

 • sza man

  Oceniono 5 razy 1

  Dlaczego tyle lat było dobrze, a nagle trzeba było to zmienić? Bo trwa dobra zmiana. A dlaczego tyle czasu trzeba było czekać na odpowiedź? Bo pytanie . "To co robimy z tym Owsiakiem" musiało pokonać kilka szczebli - informacja zwrotna też trochę szła.

 • andrzej42.1952

  0

  faszystom z piss nic co nie pisowskie JEST ZAKAZANE 'WIDZIELISCIE NA KOGO ODDALISCIE GLOSY..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX