Pożar kościoła w centrum Gdańska. W akcji udział wzięło 28 zastępów straży pożarnej

Palił się dach kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Akcja gaśnicza trwała od około 6 rano. Spaliło się około 200 metrów konstrukcji dachowej. Pożar został już ugaszony, na miejscu trwają prace porządkowe.

O godz. 6 rano strażacy zostali poinformowani, że pali się dach kościoła Św. Piotra i Pawła w Gdańsku na Żabim Kruku - podał portal trójmiasto.pl. Pożar gasiło na miejscu około 100 strażaków. 

Portal poinformował powołując się na dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, że w akcji udział wzięło 28 zastępów straży. 

Jak poinformował PAP Jacek Jakubczyk, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, strażakom udało się nie dopuścić do przeniesienia się ognia na główną część dachu.

Jakubczyk poinformował, że strażacy wynoszą część wyposażenia kościoła, które ucierpiało w wyniku zalania.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Pożar kościoła Św. Piotra i Pawła w Gdańsku
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Oto trener czlowiek zdawac sie moglo z tego jedynie swiata, poczul potrzebe powiedzenia co jest dla niego najwazniejsze w dniu swojej slawy ziemskiej ukleknal przed Krolem Krolow Panem naszym JCH. Piekne przypomnial iz Jezus bierze od nas wszystkie te nasze grzechy skupuje to hurtowo za tylko jedna jedyna rzecz ktora musimy uczynic, odrzec sie z naszej ziemskiej ludzkiej pychy stanac przed nim nago w obecnosci swiadka i on to bierze na swoj krzyz i dzwiga za nas, moca swojej boskiej natury i umilowaniem czlowieka.
  Amen

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Dla mnie jako dla chrześcijanina to jasne, że to najważniejszy moment dziejów, który wszystko zmienił. Długo zajęło nim Dobra Nowina rozprzestrzeniła się po świecie, a po drodze popełniono pewne błędy, ale dla mnie dziś, gdy myślę o Jezusie, to była największa rzecz, jaką można było osiągnąć. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy zrobili coś takiego jak On, ale i nie ma potrzeby, bo On już to zrobił za nas. To wielki, wielki komfort

  Jurgen Klopp

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 4 razy -2

  "Nie gaście gówna-niech spłonie"-Jaś Kapela,'Krytyka Polityczna" na wieść o pożarze Notre Dame.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX