Mamed K. usłyszał 11 zarzutów. Jest wniosek o areszt

Były zawodnik MMA Mamed K. usłyszał od śledczych 11 zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia. Śląski wydział Prokuratury Krajowej wnioskuje także o trzy miesięczny areszt dla mieszkającego od lat w Polsce sportowca czeczeńskiego pochodzenia.

Jak powiedział dziennikarzom naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla, podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają ich treści.

Wniosek o areszt jest motywowany obawą matactwa. Rozpozna go Sąd Rejonowy Katowice-Wschód.

11 zarzutów dla Mameda K.

Podejrzany usłyszał siedem zarzutów paserstwa samochodów oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa. Mamed K. jest również podejrzany o nakłonienie innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów. Mamed K. usłyszał także zarzuty użycia przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje prokuratura, nie wykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Mieszkający od lat w Polsce Mamed K., zawodnik MMA czeczeńskiego pochodzenia, został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. Akcja policji, w której wzięli udział antyterroryści, przebiegła spokojnie. W trakcie przeszukań w domu sportowca i miejscu prowadzonej przez niego działalności zabezpieczono wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa – podawała policja.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Mamed K. usłyszał 11 zarzutów. Jest wniosek o areszt
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    To tylko czubek gory lodowej islamskiej przestepczosci w Europie.

  • Daniel Kepinski

    Oceniono 4 razy 0

    Sąd stwierdzi że niewinny no bo jak obcokrajowców w Polsce nie możemy karać szczególnie tych że wschodu szczególnie mozolmanow co powie opina publiczna więc mimo że winny jest niewinny tak sąd orzecze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX