"Kiedy skończyła się gaśnica, zobaczyłem rękę dziecka bijącą w szybę". Bohater z autostrady A6 dostał podziękowanie i voucher na wakacje

Podziękowanie, a także voucher na tygodniowe wakacje dla całej rodziny w Kołobrzegu otrzymał Andreij Sirowatskij, kierowca, który po karambolu na autostradzie A6 pod Szczecinem ratował ludzi z płonących samochodów.

W tragicznym karambolu, do którego doszło na autostradzie na A6 pod Szczecinem tydzień temu, zginęło sześć osób, a cztery trafiły do szpitala. Ofiar mogło być więcej, gdyby nie bohaterska postawa jednego ze świadków wypadku. Ukrainiec Andreij Sirowatskij wyciągał ludzi z płonących samochodów. W rozmowie z dziennikarzami opowiadał o tym, jak wyciągał ludzi z samochodu, który wybuchł i płonął, jak w pewnej chwili zobaczył rękę dziecka uderzającą w szybę wewnątrz samochodu, jak uwalniał przypiętą pasami kobietę.

- W jednym samochodzie nie było szyb, płomienie były ogromne. Jedną ręką trzymałem gaśnicę, drugą pomagałem wyjść dziecko i mężczyźnie, to był chyba ojciec - opowiadał. 

Dziś dziękował mu za to marszałek województwa zachodniopomorskiego. - Dziękuję, że mogłem spotkać tak wspaniałego człowieka. Nie tylko silna ręka, ale i wielkie serce - mówił Olgierd Geblewicz, który przyznał, że pan Andreii stara się o polskie obywatelstwo. - Wystąpię do pana prezydenta Dudy z prośbą o pozytywne rozpatrzenie tej prośby - dodał marszałek, podkreślając, że pan Andreij swą postawą "udowodnił, że będzie wzbogacał nasze społeczeństwo".

Wypadek wydarzył się w niedzielę 9 czerwca o godz. 13.20 na drodze A6 w kierunku Świnoujścia na wysokości Szczecina, między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie. W płonących samochodach zginęło sześć osób. W sprawie tragicznego karambolu zarzuty usłyszał kierowca ciężarówki, która jako pierwsza uderzyła w osobówkę i spowodowała tzw. efekt domina. W wypadku uczestniczyło w sumie siedem samochodów osobowych i tir. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (61)
Bohater z autostrady A6 z podziękowaniem od marszałka województwa i voucherem na wakacje w Kołobrzegu
Zaloguj się
 • Łukasz K

  Oceniono 49 razy 47

  Brawo dla tego pana i szacunek
  A co robiła reszta ludzi np po drugiej stronie autostrady debile zwalniali żeby sobie popatrzeć i doprowadzili do następnego wypadku nie dość że nie pomogli bo po co lepiej patrzeć i nagrywać telefonem to przyczynili się do kraksy brawo brawo brawo

 • pivit

  Oceniono 52 razy 46

  I co? Nie lubimy Ukraińców, dupki? Człowiek jest ważny, nie narodowość.

 • leninnus

  Oceniono 45 razy 41

  Brawo dla tego Pana !

 • Jan Winnicki

  Oceniono 39 razy 29

  A co robiła reszta świadków i uczestników tego tragicznego wypadku? Zabrakło odwagi? Do zapie...nia ile fabryka dała lewym pasem tuż za poprzedzającym pojazdem odwagi starcza, a jak trzeba pomóc, to już odwagi brak.

 • rodziu81

  Oceniono 32 razy 26

  Brawa dla tego Pana!

 • fuqu

  Oceniono 22 razy 20

  Podziwiam faceta !
  Nie znam gorszej katastrofy niż pożar,
  a on się wyróżnił opanowaniem, szybką reakcją i odwagą.

  Czy byli jacyś INNI pomagający ?
  Czy tylko UKRAINIEC ??

 • he66

  Oceniono 20 razy 18

  Panie Andreij! Wielkie brawa i dziękuję!

 • czyt2

  Oceniono 17 razy 15

  Dziękujemy Panu z całego serca!!! Mam nadzieję, że obywatelstwo zostanie przyznane Panu i Pana rodzinie jak najszybciej!

 • ktrztr

  Oceniono 17 razy 15

  dzięki Andreij, wydanego wypoczynku.Jesteś wielki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX