Komentarze (379)
Milion złotych za dzieciństwo spędzone w więzieniu. Córka Żołnierzy Wyklętych dostaje zadośćuczynienie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nutka7.17

  Oceniono 19 razy 15

  Apel do dzieci, których rodzice zostali zamordowani przez żołnierzy przeklętych:
  Prosimy Was wystąpcie o odszkodowanie za tragedię waszego dzieciństwa, za traumę sierot żyjących bez ukochanych rodziców, walczcie w sądzie o odszkodowanie m.in. od tej pani, która otrzyma 1 mln zł z naszych wspólnych podatków oraz od innych żyjących pociotków tych bandytów, którzy już ustawili się w kolejce po kolejne miliony złotych.

 • zgryz3

  Oceniono 14 razy 14

  Idźmy głosować na antyPiS, żeby się wreszcie skończyło idiotyczne rozdawnictwo dyletantów, oszustów i chuliganów.

 • zgryz3

  Oceniono 13 razy 13

  Jak się rodziłem, ojciec był w radzieckim łagrze. Wrócił po pięciu latach, a my z mamą badzialiśmy się po Polsce jako zabugowcy. Fakt, że ojciec w łagrze nikogo nie zabijał, natomiast jak się udawało, to kradł - na przykład zgniłe dynie ze śmietnika. Ma Polska dla mnie jakiś luźny milionik?

 • zgr-edo

  Oceniono 19 razy 13

  Rozumiem gdyby jej rodzice byli niesłusznie skazani przez komunistów za służbę w AK, ale wypłacać odszkodowanie córce pospolitych bandytów mordujących ludzi tylko za to , że mieli inne przekonania polityczne lub byli ich krewnymi? Przecież oni dobrze wiedzieli, że nic nie zmienią w Polsce bo Amerykanie i Anglicy w imię własnych interesów okroili Polskę terytorialnie i wepchneli w łapę następnego okupanta Stalina. Oni wybrali bandytkę zamiast odbudowy kraju z ruin. Kto zapłaci odszkodowanie ofiarom tych bandytów i morderców ?

 • dzidka17

  Oceniono 12 razy 12

  jeszcze żyją świadkowie z tamtych lat, pamiętają czyny okrucieństwa i przekazują tę wiedzę następnym pokoleniom.
  To byli zwykli bandyci i nikt kto doświadczył krzywd z ich strony nie zapomni.
  Żal tej kobiety bo niczym nie zawiniła i nie może odpowiadać za czyny swojego ojca.
  O żołnierzach wyklętych słyszałam od moich Rodziców wiele lat temu i nigdy nie były to czyny zasługujące na miano bohaterów czy ptriotów. Mordowali całe wsie z zimną krwią .

 • karo80.0

  Oceniono 12 razy 12

  Jasne. Teraz niech PiSowska hołota przyzna milionowe odszkodowania kolejnym potomkom pospolitych zbrodniarzy (czyli „wyklętych”) w rodzaju Burego czy Łupaszki. A prymitywny suweren nadal będzie się łasić za parę stówek. Obciachowy kraj.

 • elq_1

  Oceniono 12 razy 12

  Rodziców się nie wybiera, ale kasę z naszej krwawicy dawać Jej?
  Za co? Co Ona z tamtego czasu pamięta? Jak "strasznie się nacierpiała"!
  Porąbane Prawo i jego "sędziowie"! STRASZNE!

 • patbrat007

  Oceniono 20 razy 12

  W nocy z 2 na 3 lipca 1947 r., 20 osobowe oddziały „Wiktora”, Józefa Struga „Ordona” i Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego” zaatakowały wieś, kiedy mieszkańcy byli pogrążeni w głębokim śnie. W wyniku zbrodni w Puchaczowie zginęły 25 osoby (ostatnia ofiara zmarła z ran w połowie sierpnia) w tym 10 członków PPR, a reszta była bezpartyjna. Wśród ofiar było 11 kobiet, w tym 18-letnia dziewczyna przebywająca tu na wakacjach, a także została oraz śmiertelnie ranna 7-letnia dziewczynka, porażona odłamkami granatów, które partyzanci wrzucili do domu. Ofiarami także byli Władysław Augustowicz i Franciszek Ukalski – obydwaj podejrzewani o poinformowanie władz o pobycie we wsi winowców. Nie znaleźli trzeciego z poszukiwanych Henryka Grota, ale rozstrzelali w domu jego żonę Franciszkę i córkę Barbarę. Oględziny zwłok wskazywały, że ofiary mordu były przed śmiercią bite.
  Siedmioletnie komunistki i osiemnastki z komitetu - istne siedlisko wroga prawdziwych zolnierzy. Dwadziescia piec osob (23 niezwiazane z incydentem) za trzy, przelicznik jak za gestapo

 • bb7676

  Oceniono 13 razy 11

  no nieźle, ja szykuje pozew za konieczność pracy w pomieszczeniu z krzyżem na ścianie. dodam, że jestem urzędnikiem urzędu gminy i mam prawo do pracy w warunkach neutralnych światopoglądowo

 • majo_rmajor

  Oceniono 11 razy 11

  Następne pasożyt w kolejce po kssę zaraz obudzą się smoleńscy

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 17 razy 11

  opłaciło się palić i mordować

 • pollako

  Oceniono 10 razy 10

  Mam depresję jak czytam jak rodziny wypadku pod Smoleńskiem okradaj Polaków, jak bachory niby żołnierzy wyklętych chcą milionów zł od ciężko pracujących Polaków, jak żydy chcą odszkodowań, jak duchowni kat. dostają miliardy zł za głoszenie wiary i gwałty....

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 12 razy 10

  żałosne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • pawelekok

  Oceniono 14 razy 10

  Jezu Chryste. Tutaj dominuje dyskusja, czy wyklęci byli wyklętymi, czy dwulatka mogła mieć więzienną traumę, itp. itd. Ale najważniejsze jest coś innego. Państwo PiSowskie wybiera sobie spośród swoich "pokrzywdzonych" którym przyznaje astronomiczne jak na polskie warunki odszkodowania, przedstawiając to jako sprawiedliwość dziejową. Co jest głęboko niemoralne. Po pierwsze dlatego, że przyznaje je tylko "swoim", np. rodziny załogi Tupolewa nic prawie nie dostały w porównaniu z "odszkodowaniami" dla swoich ofiar smoleńskich, a pod drugie różnica między tymi "odszkodowaniami" a tymi wypłacanymi zwyczajnym ofiarom wypadków jest szokująca. To jest jak wygodne życie przez lata z jednej strony, kontra ochłap śmieszny z drugiej. To jest demoralizujące i głęboko niesprawiedliwe.

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 12 razy 10

  A tak na poważnie, ten wyrok 74 lata po wojnie uważam za jakieś kuriozum.
  Normalnie według prawa 50 lat po, wiele spraw zostaje przedawnionych a tu proszę jak dzielą nie ze swego.
  Na miejscu Żydów teraz żądał bym odszkodowania od Polski i Ukrainy za pogromy na Żydach z czasów Bogdana Chmielnickiego.

 • yokoono23

  Oceniono 18 razy 10

  Stworzyli jakis twór w postaci wyklętych im sypią pełną garscią(znam osobiscie takiego pana ,biedny staruszek żyjący wspomnieniami,jedynie co w tej opowiesci mnie przeraża to przyznanie się do zamordowania w 1946 kilku SB-ków na komisariacie....a byli to też Polacy więc czegos tu nie rozumiem) a byłym mundurowym Oficerom którzy służyli w ,,Wolnej" już Polsce zabrano emerytury,kto za to odpowie???????????jak długo jeszcze to bezprawie potrwa???????

 • true_lysander

  Oceniono 12 razy 10

  To ja składam wniosek sądowy o odszkodowanie, bo musiałem całe dzieciństwo i młodość żyć w totalitarnym systemie komunistycznym. tez popadłem wtedy w depresję.

 • 1utek

  Oceniono 9 razy 9

  Miejmy nadzieję, że pani M. Zarzycka- Redwan SPRAWIEDLIWIE podzieli się pieniędzmi z rodzinami ofiar cywilnych zamordowanych przez odział, któremu służył ojciec tej pani: m.i. Paweł Budka (lat 20), Zdzisław Czubacki (lat 19), Zygmunt Duda (lat 18), Mieczysław Jesionek (lat 15), Bolesław Lipta (lat 22), Bolesława Skrzypaczka (lat 27) Zygmunt Żembski (lat 23) oraz 21 mieszkańców wsi Puchaczów.

 • locke314

  Oceniono 11 razy 9

  Wyrok świadczy o tym że schizofrenia polityków udziela się sądom. Skoro to państwo polskie ma płacić odszkodowania to znaczy że przystajemy na ciągłość państwowości od 1945. Skoro służba ochrony państwa, działająca w ramach ówcześnie obowiązujących przepisów (jakby idiotyczne nie były) zwalcza czynnie wrogów tegoż państwa, to za co jest odszkodowanie?
  Skoro służby bezpieki w latach 40-tych nie reprezentowały Polski a obce wpływy, dlaczego teraz my mamy płacić?

 • ubrana_prawda

  Oceniono 11 razy 9

  No to może tak po milionie złotych dla każdego obywatela polskiego (i jego dzieci), którzy w czasie straszliwej "komuny" nie należeli do UB ani PZPR. W końcu byli dotkliwie "ciemiężeni". A gdzie odszkodowania dla rodzin ofiar owych "żołnierzy wyklętych" ? Niech im je wypłacą dzieci tychże "żołnierzy".

 • tepetoja

  Oceniono 9 razy 9

  To zwykłe propagandowe i teatralne gesty PiSdu

 • nutka7.17

  Oceniono 11 razy 9

  "Razem z nią na ogłoszeniu wyroku byli też przedstawiciele innych rodzin Żołnierzy Wyklętych, którzy przyznawali, że rozważają podobne pozwy."
  Wdowy i sieroty smoleńskie już nażarte, to w kolejce ustawili się kolejni beneficjenci naszych podatków, czyli jeszcze żyjące pociotki bandytów, nazwanych przez jakże "dobrą zmianę" żołnierzami wyklętymi, przetarli im drogę "ideowi solidarnościowi działacze" od Romaszewskiego po lokalne styropiany "walczące" o dużą michę żarła od społeczeństwa, które od 30 lat pracuje na nową Polskę, lecz próżny trud tegoż społeczeństwa, bo co wypracuje to znajdzie się jakaś łachudra pracą nieskalana, która natychmiast to zgarnie. To jakiś amok i obłęd, dokąd to wszystko zmierza? Jak wyjść z tej bandyckiej matni? Quo vadis Polsko i Polacy?

 • andree111111

  Oceniono 17 razy 9

  Qwa, szok i wstyd!. A kto zapłaci tym pomordowanym przez tych "żołnierzy przeklętych"?

 • ks-t

  Oceniono 13 razy 9

  Myślę że wypłaci z tego odszkodowania po milionie dla każdej z 23 rodzin rozstrzelanych przez patriotycznego tatusia? Rodzice tej pani podjęli ryzyko, za które zapłciło dziecko. Była to trauma o niebo mniejsza niż los rodzin zamordowanych przez Uskoka.

 • n29a

  Oceniono 17 razy 9

  Bandziory leśne podnoszą przestrzelone łby...

 • rts44

  Oceniono 13 razy 9

  byli synowie pułku ale córka żołnierzy tego nie ogarniam!Miała kilku ojców?

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 10 razy 8

  Ci ludzie zbrojnie walczyli przeciwko legalnej i uznanej międzynarodowo władzy. MORDOWALI NIEWINNYCH LUDZI palili wsie. Odszkodowanie? Obłed.

  "Jak mówiła, w tej sprawie nie chodziło jednak o pieniądze"
  To niech je wpłaci na Owsiaka. wtedy uwierzę.

 • kato-rznik

  Oceniono 10 razy 8

  Ciekawe kto zapłaci podatnikom zadośćuczynienie za utracony w ten sposób milion złotych.

 • lolik52

  Oceniono 14 razy 8

  byli dziećmi bandytów i żadna polityczna poprawność tego nie zmieni!
  ciekawe co ona powie na fakt że przez działalność jej rodziców również wiele dzieci zostało osieroconych?
  Wojna się skończyła a różnego typu kolaboranci z hitlerowcami majacy grzechy za uszami i z tegopowodu bez kary nie mogli wrócić do społeczeństwa,zaczęli organizować bandy grabiące i terroryzujące ludność wsi i miast,mordując tych którzy odbudowywali kraj po wojennych zniszczeniach,stawiali na nogi zniszczone rolnictwo i przemysł.Taki stan rzeczy nie urządzał tych bandytów i ich podżegaczy na zachodzie,według nich im gorzej w kraju tym lepiej,bo innych argumentów nie mieli jako zbrodniarze na cywilnej ludności.
  Co oni myśleli,że władza daruje im morderstwa i dywersje?wiedzieli na co idą i co ich za to czeka,o dzieciach myśleli wtedy?

 • feurig59

  Oceniono 10 razy 8

  Ciekawy precedensowy wyrok. Osobiscie - podzielam opinie sadu, z drugiej jwdnak strony pozostaja obiekcje, bo sierot i cierpienia po obu stronach barykady w tej wojnie domowej nie brakowalo.

 • ks-t

  Oceniono 12 razy 8

  Cz dzieci rodziców zamordowanych przez "wyklętych" też mają szansę na takie odszkodowanie? Żyły w znacznie większej traumie.

 • maryt6

  Oceniono 9 razy 7

  Uskok to był bandyta. Zbrodniarz wojenny.
  Inna sprawa , że trzymanie dziecka w więzieniu , to też podłość.

 • chri-s48

  Oceniono 7 razy 7

  Chore państwo i pazerne społeczeństwo , układ zamknięty trwa.........

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 7

  Nie dosc, ze corka bandytow, to pazerna i mataczy, ze o pieniadze jej nie chodzi. To oddaj je dla sierot, jak o pieniadze nie chodzi!!!

 • ejek666

  Oceniono 9 razy 7

  Sprawa nie jest prosta. Jest prosta dla pisowców, ale... To były czasy tuż po okrutnej krwawej wojnie. To co się działo można określić jako wojnę domową. Komuniści święci nie byli ale ci teraz zwani wyklętymi też. Czy ofiarom wyklętych też będziemy zasądzać odszkodowania?

 • june-of-44

  Oceniono 7 razy 7

  Jeszcze gorzko człowieku zapłaczesz za to, że głosowałeś za Kaczyńskim.

 • jesiotr99

  Oceniono 9 razy 7

  dziwne czasy nastały gdy historia stała się ponownie jest elementem polityki, jedne fakty się wyolbrzymia a drugie skrzętnie przemilcza. Jest to jawna manipulacja mająca na celu ogłupienie ludzi.

 • iwonazetka

  Oceniono 7 razy 7

  Czyli jest również nadzieja dla dzieci "mord zdradzieckich" i "gorszego sortu"?

 • pneumatyka

  Oceniono 9 razy 7

  Żeby w Polsce było super trzeba kaczkę kopnąć w kuper.

 • 600ps

  Oceniono 7 razy 7

  Przepraszam bardzo ale najwieksi opie...cze zaczeli dostawac odszkodowanie za zabijanie polaków. To jest po prostu chore!!!!!!!.

 • cebula.waldemar2

  Oceniono 9 razy 7

  a reprezentujacy w tym postepowaniu Skarb Panstwa pełnomocnik apelowac nie zamierza? w obronie interesu podatnika. a swoja droga to ona oskarzala czy pozywala? 30 lat temu zmienil sie ustroj, umozliwiajac dochodzenie tego typu roszczen czy oskarzanie w tego typu sprawach. czaila caly ten czas, wreszcie nadszedl ten odpowiedni moment na podjecie akcji sądowej.

 • realistas

  Oceniono 6 razy 6

  Kuriozalny wyrok. Ile powinien dostać Komenda za 18 lat więzienia. Przebywała z matką, co chyba było lepsze niż w placówce. Teraz też za ukrywanie bandytów są kary. Ciekawe ile dostaną zadośćuczynienia rodziny tych, których tacy "bohaterowie" zabijali.

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 6

  A nas nazwano kanaliami i mordami zdradzieckimi. Żądamy zadoscuczynienia.

 • tubylec_ww

  Oceniono 6 razy 6

  (...) późniejsze pobyty w kilku domach dziecka, m.in. u zakonnic (...)
  Uderzać trzeba do kleru, spaczyli dziecku osobowość, to niech płacą do końca życia.

 • lotto_1

  Oceniono 6 razy 6

  A ja w podstawówce klęczałem w kącie bo zbiłem kolegę. Żądam odszkodowania za straty moralne i traumę od dzieciństwa

 • dobrylos

  Oceniono 6 razy 6

  Milion złotych za dwa lata berbecia w więzienu ( zapewne o chlebie i wodzie) ......ile więc powinien żadać Tomasz Komenda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX