Abp Jędraszewski: karta LGBT i instrukcje WHO są w istocie programami deprawacji dzieci

Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tzw. wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i uderzają w prawdę o człowieku - mówił podczas procesji Bożego Ciała metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

W Krakowie procesja przeszła ze Wzgórza Wawelskiego Drogą Królewską na Rynek Główny.

Abp Jędraszewski podkreślił, że "w obecnym marnym czasie - jak mówił poeta - powszechnego kłamstwa, fake newsów, fałszywych narracji nie wolno nam pozwolić na to, aby w naszych duszach, w naszych sumieniach zwyciężało zło". Zwłaszcza - jak zaznaczył "zło kłamstwa, które z ogromną agresją, przy wsparciu wielkich pieniędzy odnosi się do samego człowieka, do jego natury i jego godności".

- Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół: karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i wprost uderzają w tę prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją śmiercią i swoim zmartwychwstaniem objawił nam Pan Jezus - – powiedział abp Jędraszewski. „Uderzają wprost w prawdę o małżeństwie i rodzinie jako związku kobiety i mężczyzny. Uderzają w prawdę o dzieciach, które należy kochać i właśnie od nich uczyć się wewnętrznej prawości i czystości serca” – mówił metropolita krakowski.

Tę wypowiedź wierni nagrodzili oklaskami.

Arcybiskup mówił też, że ostatnio mnożą się w Polsce "tak zwane marsze równości, podczas których w imię tolerancji dochodzi do szyderstw z ludzi wierzących, do bluźnierstw wobec Najświętszego Sakramentu, do profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej". Przypomniał, że w Rypinie jakiś człowiek podczas porannej mszy świętej niszczył siekierą ołtarz, a we Wrocławiu ciężko zraniono księdza Ireneusza Bakalarczyka tylko dlatego, że miał na sobie kapłańską sutannę. - Jak długo jeszcze będzie trwało przyzwalanie na hejt i na mowę nienawiści? – pytał abp Jędraszewski.

Dodał, że dzisiaj "akty agresji wobec ludzi wierzących są przez niektórych polityków i celebrytów usprawiedliwiane w imię tolerancji jako prawo do wolności słowa, do samorealizacji i własnej ekspresji artystycznej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (49)
Abp Jędraszewski: karta LGBT i instrukcje WHO są w istocie programami deprawacji dzieci
Zaloguj się
 • Adam Stoad

  Oceniono 16 razy 16

  Zamilcz klecho,więcej dzieci na przestrzeni wieków zdemoralizowali sukienkowi niż LGBT. Zacofanie czarnych katabasow jest poniżej krytyki.

 • Pik- Aczu

  Oceniono 14 razy 14

  Rzygać mi się chce jak słyszę tych świętojebliwych gości.

 • Haka De

  Oceniono 12 razy 12

  Za to gwałty twoich przyjaciół w koloratkach na dzieciach to psychoterapia, stary durniu, tak?

 • hipo krater

  Oceniono 12 razy 12

  Ksiądz a szczuje człowieka na człowieka? OBRZYDLIWY typ.

 • atyn

  Oceniono 11 razy 11

  Zawodowi Pedofile bronią swoich przywilejów korporacyjnych. Dlatego odkręca Jędraszewski kota ogonem. O to tu chodzi.
  P.S. Ogłupieni tą prymitywną narracją i manipulacją zebrani goście prelegenta biją brawo i przyprowadzają własne dzieci do dalszego gwałcenia. Wszystko w imię wyparcia i zachowania tożsamości, bez której straciliby sens istnienia. Nie są zdolni do samodzielnego myślenia i ktoś musi ich (owieczki) prowadzić na rzeź. Tylko czemu korporacja pedofilów ?

 • To Ja

  Oceniono 9 razy 9

  Piekło czeka podły dziadu!

 • lidka1313

  Oceniono 9 razy 9

  edukacja seksualny tylko na zakrystii !!!

 • Pawel Maciej Nowak

  Oceniono 8 razy 8

  Typowy przedstawiciel kleru. Byle o innych o sobie nic, ja jestem święty. Obrońca pedofili będzie mi mówił o deprawacji dzieci?? Hipokryzja i obłuda. Nic się nie zmienia i z tego co widać już się nie zmieni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX