Tragiczny bilans pierwszego weekendu wakacji. Od czwartku utonęły 23 osoby

Rośnie bilans utonięć. Ofiar jest już więcej niż rok temu o tej samej porze. Tylko w niedzielę w Polsce utopiło się sześć osób, a w sobotę ofiar było jeszcze więcej.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, początek wakacji był tragiczny pod względem utonięć. Od czwartku (23 czerwca) do niedzieli życie straciły 23 osoby.

"Pamiętajcie, że pływanie po alkoholu, a także przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przypadki utonięć. Dlatego będąc nad wodą zachowajcie zasady bezpieczeństwa" - apeluje RCB.

W minioną sobotę utonęło osiem osób, a w niedzielę sześć. Od początku roku utonęło już około 150 osób. To więcej niż w zeszłym roku.

Ratownicy i policjanci apelują, by po spożyciu alkoholu nie wchodzić do wody. Bo picie wpływa na większą brawurę - łatwo przecenić swoje możliwości.

Opalając się na plaży, warto pamiętać, by do wody wchodzić spokojnie - przyzwyczajać organizm do niższej  temperatury wody. Nie należy też kąpać się zaraz po zjedzeniu posiłku oraz nie skakać do wody w nieznanym miejscu, bo grozi to np. ciężkim urazem kręgosłupa.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Od czwartku utonęły 23 osoby. Tragiczny bilans pierwszego weekendu wakacji
Zaloguj się
  • Bartek Froncz

    0

    Po co wydawać pieniądze na naukę pływania, na WF na basenie, skoro tak są potrzebne aby opłacić katechetów a pośrednio panów biskupów. Przy okazji pomniejsze klechy zarobią na pogrzebach.

  • marudna.maruda

    0

    Sezon na MNIE SIĘ NIE UDA? Za chwilę podobne doniesienia z górskich szlaków. Media publikują statystyki, w szkołach przedwakacyjne ostrzeżenia o zagrożeniach- ale nadal znajdują się mądrzejsi inaczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX