CBA zatrzymało 9 osób w związku z podejrzeniem oszustwa na miliard zł na szkodę PKP

Zatrzymani przez CBA mieli podjąć próbę utrudnienia przeprowadzenia przetargu na zamówienie publiczne, usiłować dokonać oszustwa na szkodę PKP Polskie Linie Kolejowe na ponad miliard złotych - wynika z informacji PAP.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziewięć osób w związku z podejrzeniem oszustwa ma miliard złotych przy jednym z przetargów na budowę infrastruktury kolejowej w PKP. Zatrzymani mieli podjąć próbę utrudnienia przeprowadzenia przetargu na zamówienie publiczne, usiłować dokonać oszustwa na szkodę PKP Polskie Linie Kolejowe na ponad miliard złotych. Mieli też podjąć próbę działania na szkodę konkurencyjnego oferenta w przetargu oraz przekroczyć swoje uprawnienia i obowiązki.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP we wtorek, że funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA dokonali zatrzymań na Mazowszu i Dolnym Śląsku oraz w woj. zachodniopomorskim.

- Wśród zatrzymanych są kierownik i zastępca kierownika zakładu Instytutu Łączności we Wrocławiu, pięciu przedstawicieli spółki starającej się o kontrakt oraz radca prawny i przedsiębiorca współpracujący z tą spółką - powiedział PAP Brodowski. Zaznaczył, że zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Czytaj też: Były prezes PKP z zarzutami. Podstawą "prywatna opinia przygotowana przez magistra z południowo-zachodniej Polski">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
CBA zatrzymało 9 osób ws. oszustwa na szkodę PKP
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 3 razy -3

  CBA wzięło się za pranie mózgów pisowskiego elektoratu przed wyborami. Ogłasza niebywały sukces. Otóz
  zatrzymali az dwie osoby odpowiedzialne za próbę dokonania oszustwa PKP na 1 miliard pln. Tymi krezusami mającymi tak ogromne kompetencje przy organizowaniu przetargów na takie kwoty, był kierownik i jego zastępca z Instytutu Łączności we Wrocławiu. Co robiła Generalna Dyrekcja PKP, mająca w swoich strukturach biuro bezpieczeństwa ? Co robiło ministerstwo infrastruktury ? Ten pisowski serial kryminalny potrwa do jesiennych wyborów. Aresztowanie byłego prezesa ,,Lotosu,, ,,zonk,, kupa dymu, histerii i sąd stwierdza, ze zatrzymanie było bezzasadne. Przypominam sobie transmisję telewizyjną zorganizowaną przez Ziobrę z przewozeniem pana
  Wąsacza na przesłuchanie z Warszawy do Gdańska bodajze. Pan Wąsacz został uniewinniony. Oskarzenie lekarza,
  przez którego nikt juz nigdy zabity nie będzie, sąd orzekł, pan doktor niewinny. Kuriozalny wniosek Ziobry o ekstradycję pana Mazura do Polski, studenci 1 roku prawa w USA tarzają się ze śmiechu po podłodze jak go czytają, bo jest on edukacyjnym przykładem bezprawia i nieudolności polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ciekawe kto będzie następny ? Śledztwo w sprawie oszustwa PKP na miliard zeta, zostanie przekazane do wyjaśnienia przez 2 osobowy komisariat policji na dworcu PKP Wrocław Świebodzki, tak jak ,,zamachy bombowe,, Kaczyńskiego i Polko w Warszawie przed wyborami prezydenckimi przekazano komisariatowi na dworcu PKP Warszawa Praga. Śledztwo trwa do dzisiaj.

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy -3

  Czy te wydarzenia dotyczą czasów przed erą PiSu czy z obecnych? Coś mi się wydaje że najlepsza ze zmian rozdaje pięćsetki, a zgarnia miliony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX