Drugi dzień poszukiwań pięcioletniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Pomaga WOT i niemieccy policjanci

Do akcji poszukiwawczej 5-letniego Dawida Żukowskiego włączyło się 190 żołnierzy WOT i 30 strażaków z psami tropiącymi - przekazało w piątek PAP biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej. W akcji biorą udział także policjanci z Drezna z psami.

Poszukiwania 5-latka trwają już ponad dobę. Chłopczyk ostatni raz był widziany w środę około 17. W poszukiwaniach biorą udział, prócz policjantów, strażacy, ratownicy medyczni, żołnierze WOT. - Otrzymujemy niezwykle ważne wsparcie. Mówimy tutaj o specjalnie wyszkolonych psach. Przyjechali do nas policjanci z Drezna, z Niemiec, a ich psy są wykorzystywane do poszukiwania 5-letniego Dawida.  Mówimy nie o tropie, ale o zapachu poszukiwanej osoby - przekazał kom. Sylwester Marczak. Takie psy nawet po miesiącu mogą wykryć zapach i odnaleźć zaginioną osobę.

- Dzisiaj przeszukamy dwa rejony: teren od miejsca pozostawienia pojazdu do miejsca, w którym ojciec chłopca popełnił samobójstwo oraz okolice autostrady - powiedział w piątek rano PAP kom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. Poinformował, że "jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wczorajszy dzień, to kilkuset funkcjonariuszy prowadziło poszukiwania pięcioletniego Dawida". - Tylko wczoraj przeszukaliśmy teren około tysiąca hektarów. Dziś te działania są kontynuowane. Skupiamy się na dwóch miejscach: terenie od pozostawionego pojazdu do miejsca, w którym ojciec chłopca popełnił samobójstwo, a drugi obszar to obszar autostrady, który dziś będzie przez nas sprawdzany - dodał Marczak. Chodzi o fragment autostrady A2 na odcinku Warszawa - Grodzisk Mazowiecki.

Policjant ponowił apel, "aby osoby, które jeszcze tego nie zrobiły przejrzały kamerki samochodowe, zwłaszcza jeżeli w godzinach między 17 a 21 poruszały się na odcinku od Grodziska do Warszawy Okęcia, bądź też w samym Grodzisku". 

Policja prosi o zwrócenie uwagi na nagraniach ze środy na szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie ma zasłonę przeciwsłoneczną z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Poszukiwany chłopiec jest ubrany w niebieską bluzę, niebieskie spodnie jeansowe i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena. Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM