Too good to go - przechwyć paczkę pysznego jedzenia, zanim restauracja je wyrzuci

W Polsce wyrzucamy 9 milionów ton jedzenia rocznie, 250 kilo na osobę. Niewłaściwą postawę konsumencką można zmienić dzięki aplikacji Too good to go. Aplikacja pozwala za niewielkie pieniędzy kupić jedzenie z najlepszych restauracji.

- W Polsce wyrzucamy 9 milionów ton jedzenia rocznie, 250 kilo na osobę. To prawda, że konsumenci marnują najwięcej, ale to sieci handlowe mają wpływ na postawę konsumencką, że kupujemy za dużo - na antenie TOK FM przypomniała Anna Przetakiewicz z Federacja Polskich Banków Żywności. Postawę można zmienić dzięki aplikacji Too good to go. 

Aplikacja łączy restauracje, sklepy, a niebawem hotele, którym nie udaje się sprzedać całego przeznaczonego na dany dzień jedzenia, z osobami chętnymi na to jedzenie. 

- Użytkownicy w kilku kliknięciach mogą uratować jedzenie z hoteli, restauracji, kawiarni, a także się najeść. Inaczej to jedzenie wylądowałoby w koszu. Mogą więc za niewielkie pieniądze przechwycić paczki pysznego jedzenia, które inaczej skazane byłoby na wysypisko - na antenie TOK FM tłumaczyła Magdalena Marzec, dyrektorka marketingu w Too good to go.


- A mamy jako partnerów gwiazdy warszawskiej astronomii. Nasi partnerzy mają zysk, a wszyscy razem przyczyniamy się do walki z emisją CO2 - dodała. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że wyrzucanie jedzenia to ogromne ilości zmarnowanej wody, energii i pracy ludzkiej, że skutek wyrzucania jedzenia to emisja CO2. Dlatego autorzy aplikacji koncentrują się na edukacyjnym poziomie, konsumenckiej edukacji i tworzą wspólnotę osób autentycznie zaangażowanych w to, żeby tej żywności nie marnować - właśnie ze względów ekologicznych. 

A jak polować na najciekawsze oferty? - W niektórych miejscach dopiero pod koniec dnia wiedzą, ile dań nie zeszło i wieczorem warto polować. Z kolei w hotelach najwięcej marnuje się jedzenia z bufetowego śniadania i one wystawiać będą w porze lunchowej - podpowiedziała Magdalena Marzec. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Too good to go - przechwyć paczkę pysznego jedzenia, zanim restauracja je wyrzuci
Zaloguj się
 • Jarosław Górny

  Oceniono 1 raz 1

  Już wolę takie gwiazdy. Nawet przedstawiać takich restauratorów to na pewno nie wstyd ani reklama tylko pochwalić.

 • tomek491

  0

  Prędzej mi czołg pod powieką przejedzie niż restauracja odda za darmo nieświeże jedzenie. W odświeżaniu tego co dawno powinno być wyrzucone do śmieci to oni są mistrzami. W tej aplikacji nikt niczego nie oferuje w okazyjnych cenach, a pozytywne oceny wystawiają narwane osoby, którzy w ogóle jej nie zainstalowały. Jak ktoś nie wierzy to niech się tam zaloguje :-)

 • 34 bezel

  0

  Kiedyś resztki ze szpitali czy przedszkoli , pewnie i restauracji mogli odbierać hodowcy świń, potem tego zabroniono. To też był sposób na niemarnowanie żywności.

 • zioło

  Oceniono 2 razy 0

  Gwiazdy warszawskiej astronomii... Padłem :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX