Wiceprezydent Warszawy składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o naklejki "Strefa wolna od LGBT"

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury po tym, jak "Gazeta Polska" zapowiedziała wyprodukowanie naklejek z hasłem "Strefa wolna od LGBT".

"Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem @pisorgpl i biskupów" - napisał na Twitterze Paweł Rabiej.

Wpis wiceprezydenta Warszawy był odpowiedzią na zapowiedź "Gazety Polskiej", która na swoim profilu na Facebooku podała, że w kolejnym wydaniu tygodnika dodatkiem będzie naklejka z napisem "Strefa wolna od LGBT". Wlepka przedstawia fragment tęczowej flagi - umieszczoną w okręgu - i przekreśloną czarnym krzyżykiem. 

Paweł Rabiej w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" przyznał, że tego typu działania "atakują współobywateli". - Dotykają konkretne osoby: mnie, moich przyjaciół i innych osób o orientacji homoseksualnej - podkreślił.

Naklejka prawicowego tygodnika wywołała duże kontrowersje i liczne komentarze. "Pamiętacie, jak prawica straszyła tzw. no-go zones? Dzięki tej samej prawicy doczekaliśmy się własnych stref no-go. Obrzydliwe" - napisali na Twitterze przedstawiciele partii Razem. 

Wpis "Gazety Polskiej" o nalepce zablokowano także na Instagramie. Do sprawy odniósł się redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, który określił to jako "cenzurę typową dla nazizmu".

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Robią naklejki "Strefa wolna od LGBT". Wiceprezydent Warszawy składa zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • Marco B.

  Oceniono 5 razy 5

  Ta... Idę o zakład, że w strefie wolnej od LGBT będzie właśnie najwięcej obywateli, którzy się właśnie zaliczają do LGBT. Tylko będą się dobrze maskować. Bo pod latarnią najciemniej i Ci co nie mogą zaakceptować własnej odmienności najgłośniej krzyczą przeciw takim, jak oni sami.

 • Bob Bob

  Oceniono 6 razy 4

  kiedy ten kraj stanie się wreszcie strefą wolną od kołtuństwa?

 • Bob Bob

  Oceniono 6 razy 4

  znów zakompleksione buraki w akcji. homofobia to jednak ciężka przypadłość, świadcząca o braku znajomości tematu i wychowania.

 • 1cypis1

  0

  Nie wiem czy Žydzi i Afroamerykanie byliby zadowoleni, że Rabiej stawia ich obok ludzi z dewiacjami.

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy -4

  Byla akcja , wiec jest i reakcja !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX