Ambasador USA krytykuje naklejki "Strefa wolna od LGBT": Jestem rozczarowana i zaniepokojona

Georgette Mosbacher skomentowała na Twitterze zapowiedź "Gazety Polskiej", która zamierza do następnego numeru dołączyć naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT".

- Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja.  #WszyscyJesteśmyRówni - napisała na Twitterze Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

To reakcja na zapowiedź "Gazety Polskiej", która na swoim profilu na Facebooku podała, że w kolejnym wydaniu tygodnika dodatkiem będzie naklejka z napisem "Strefa wolna od LGBT". Wlepka przedstawia fragment tęczowej flagi - umieszczoną w okręgu - i przekreśloną czarnym krzyżykiem. 

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział złożenie w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury.

"Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem @pisorgpl i biskupów" - napisał na Twitterze.

Naklejka prawicowego tygodnika wywołała duże kontrowersje i liczne komentarze. "Pamiętacie, jak prawica straszyła tzw. no-go zones? Dzięki tej samej prawicy doczekaliśmy się własnych stref no-go. Obrzydliwe" - napisali na Twitterze przedstawiciele partii Razem. 

Wpis "Gazety Polskiej" o nalepce zablokowano także na Instagramie. Do sprawy odniósł się redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, który określił to jako "cenzurę typową dla nazizmu".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Ambasador USA krytykuje naklejki "Strefa wolna od LGBT": Jestem rozczarowana i zaniepokojona
Zaloguj się
 • Radek Mikołajewicz

  Oceniono 11 razy 7

  Czyli chcą nakleić te naklejki na Nowogrodzkiej i pewnej willi na Żoliborzu? Może czas wreszcie głośno powiedzieć o preferencjach prezesa?
  Pamiętacie film American Beauty? I sąsiada głównego bohatera?
  drodzy prawacy, a jak to jest przyjmować komunię z rąk geja? tak prosto do buzi.. hmm? ??

 • Aaron Werner

  Oceniono 7 razy 3

  Wg PISlamu w Polsce różnorodność i tolerancja mogą być tylko w kościele!

 • Kuba Pilarski

  Oceniono 5 razy 1

  Masakra , dziękuję Pani ambasador że zwróciła uwagę na to co się w Polsce dzieje . Przeraża mnie że ludzie kupują takie tytuły ja "Gazeta Polska" - wstyd że ma taką nazwe

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 5 razy 1

  Nastąpiło właśnie tupnięcie.
  Teraz rząd, który "wstał z kolan" pokaże jak broni swojej narracji. Śmiało PiS, pokaż jaki silny jesteś :-)

 • aboco68

  0

  te lala, co z wizami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX