Prokuratura przyczyną śmierci Dawida: były liczne rany kłute i krwotok wewnętrzny

Oględziny i sekcja zwłok wykazały liczne rany kłute klatki piersiowej Dawida - przekazał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Dodał, że miejsce znalezienia zwłok nie było miejscem zabójstwa, a dziecko zostało zamordowane najprawdopodobniej w samochodzie.

Ciało dziecka policjanci odnaleźli w sobotę na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków. Oględziny tego miejsca zakończyły się w sobotę wieczorem. W poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej potwierdził, że odnalezione zwłoki należały do pięcioletniego Dawida. Ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie w poniedziałek odbyła się sekcja zwłok.

Prokurator Łapczyński przekazał PAP w poniedziałek, że "oględziny i sekcja zwłok wykazały liczne rany kłute klatki piersiowej". "Zostały zadane narzędziem ostrym. Warunki takiego narzędzia spełnia m.in. nóż" - przekazał PAP prok. Łapczyński.

Jak dodał, "oględziny zwłok dziecka w powiązaniu ze wstępnymi wynikami badań samochodu marki Skoda pozwalają wnioskować, iż miejsce ujawnienia zwłok nie było miejscem zabójstwa, a dziecko zostało pozbawione życia najprawdopodobniej w samochodzie". "W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, m.in. na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta. Wstępne wyniki badań wskazują, iż była to krew Dawida" - zaznaczył prokurator.

Rzecznik prokuratury okręgowej, odnosząc się do motywu działania ojca Dawida, zaznaczył, że będzie to przedmiotem ustaleń w toku dalszych czynności procesowych. "W tym zakresie analizujemy zeznania świadków oraz czekamy na wyniki zleconych ekspertyz, m.in. informatycznych. Weryfikujemy również dokładnie sytuację życiową ojca, w tym informacje o jego problemach, relacje rodzinne, wszelkie tego typu okoliczności czy sytuacje, które mogą być pomocne przy ustalaniu motywu" - wskazał. Prokuratura informuje też, że cały czas szuka narzędzia zbrodni. 

Pobierz aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Prokuratura przyczyną śmierci Dawida: były liczne rany kłute i krwotok wewnętrzny
Zaloguj się
 • Szymon Głowacki

  Oceniono 1 raz 1

  Przyczyną śmierci Dawida jest prokuratura? Urocze. Przypomina to stary radziecki kawał: "Sekcja zwłok wykazała, że pacjent zmarł wskutek sekcji zwłok".

 • Artur Borzym

  0

  wszystko juz wiemy, uszanujcie pamiec tego dziecka i jego zyjaca rodzine i przestancie juz otym pisać, tym bardziej ze porabaniec ktory to zrobil juz uwolnil swiat od siebie i nie bedzie odpoczywal w wiezieniu.

 • żararaka straszny

  0

  Przyznam, że całego artykułu nie mogłem przeczytać. Straszne co zrobił z dzieckiem!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX