Minister edukacji Dariusz Piontkowski tłumaczy się ze słów o Marszu Równości w Białymstoku

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przekonuje, że jego wypowiedź po Marszu Równości w Białymstoku została źle zrozumiana.

Szef MEN-u komentując sobotni Marsz Równości, którego uczestnicy zostali brutalnie zaatakowani przez grupę kiboli i narodowców, powiedział wczoraj telewizji TVN24, że "warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane"

Dziś za to, tak tłumaczył się z tych słów. - Ja tylko mówiłem o tym, że tego typu manifestacje budzą ogromne emocje. One czasami także doprowadzają do zachowań agresywnych. W Białymstoku mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. W związku z tym mówiłem o tym, że warto przygotować się na skutki organizowania takich demonstracji - powiedział Piontkowski.

Powtórzył także to, co dziś na ten temat mówił premier Mateusz Morawiecki. - Polska jest państwem prawa, demokratycznym państwem prawa. I wszyscy, także ci, którzy mają pomysły na inne funkcjonowanie w życiu mają prawo do tego, aby organizować manifestacje. Państwo polskie udziela ochrony manifestantom - dodał Piontkowski. 

Z ostatnich danych policji wynika, że w związku z napaścią na uczestników Marszu zatrzymanych zostało do tej pory 37 osób, a kolejnych 15 jest zidentyfikowanych.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Minister edukacji Dariusz Piontkowski tłumaczy się ze słów o Marszu Równości w Białymstoku
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 2

  Typowy, pisowski prymityw intelektualny.

 • bikermarek

  Oceniono 4 razy 2

  Może zamiast wypowiadać się w tematach, które go nie dotyczą - zgromadzenia publiczne to "działka" Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji- to lepiej wziąłby się do roboty i posprzątał bałagan po swojej poprzedniczce?

 • Giordano Bruno

  Oceniono 4 razy 2

  Niech mówi po rusku, może wtedy zostanie lepiej zrozumiany.

 • Kazia Mali

  Oceniono 3 razy 1

  Jak ktoś tak nauczał że jego wykłady są zle zrozumiałe to uczniowie są zle nauczeni biada kiedy mamy takich ministrów i to jeszcze jako minister oswiaty

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 1

  Jakże często zdarza się naszym z najlepszej zmiany tłumaczyć się ze swoich słów i łagodzić wydźwięk wypowiedzi. Żaden się w jęzor nie ugryzie, myślenia nie włączy wcześniej. Obrażanie i poniżanie dobrze im wychodzi.

 • Henryk Gasior

  Oceniono 3 razy 1

  Słuchać tego się nie chce.Melodia pisiorow ta sama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX