Sąd aresztował mężczyznę za pobicie 14-latka przed Marszem Równości w Białymstoku

Sąd w Białymstoku przychylił się do wniosku i aresztował na 2 miesiące mieszkańca powiatu monieckiego, podejrzanego o udział w dwóch pobiciach podczas Marszu Równości w Białymstoku. Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak jego zdjęcie zostało opublikowne w internecie.

Informację o decyzji sądu policja przekazała w mediach społecznościowych. Jak poinformowali funkcjonariusze, mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty udziału w dwóch pobiciach.


W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł pierwszy Marsz Równości pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

Przed marszem został pobity 14-letni chłopiec. Pobicie miało miejsce w tłumie, w okolicach zgromadzenia. Bezpośrednio po tym zajściu policjanci zatrzymali jednego z napastników, który usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Drugi z mężczyzn był poszukiwany. Policja zidentyfikowała sprawcę pobicia i opublikowała jego wizerunek na swojej stronie internetowej.

Podejrzewany mężczyzna, 24-letni mieszkaniec Moniek zgłosił się na policję w poniedziałek w towarzystwie adwokata. 

Ustalono tożsamość blisko 70 osób

Podlaska policja ustaliła już tożsamość 68 osób w związku z popełnionymi czynami zabronionymi podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku. Policja poinformowała, że z 40 osobami zostały już wykonane czynności. Wobec siedmiu osób w związku z popełnionymi przestępstwami, wobec pozostałych w sprawie wykroczeń.


Policja ustala tożsamość kolejnych osób. Na stronie internetowej podlaskiej policji we wtorek ukazało się kilkanaście zdjęć, w tym mężczyzn podejrzewanych o pobicie nieznanej osoby na ul. Suraskiej oraz osób, które blokowały ulice.

W podlaskiej policji działa specjalna grupa powołana do zidentyfikowania wszystkich osób, które w sobotę złamały prawo. Zespół 21 policjantów zajmuje się ustaleniem i identyfikacją osób łamiących prawo podczas zgromadzeń. Natomiast czynności procesowe i w sprawach o wykroczenia wykonują policjanci innych wydziałów.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
Sąd aresztował mężczyznę za pobicie 14-latka przed Marszem Równości w Białymstoku
Zaloguj się
 • kap_jeden

  Oceniono 13 razy 7

  praktyczny wynik krzewienia wartości chrześcijańskich przez tamtejszy Kościół Katolicki, gdyby krzewili bardziej pewnie by kogoś zakatowano, jednakże biskupowi zabrakło konsekwencji....

 • Andrzej Krywen

  Oceniono 12 razy 6

  Co ma w głowie dorosły silny facet, który bije 14-to letniego chlopca lub dziewczynkę ? Co powinno się z nim zrobić ? I co na to Jego Ekscelencja Najdostojniejszy Ksiadz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda?

 • slawek.ja

  Oceniono 12 razy 6

  Młodzi "prawdziwi Polacy-katolicy" w akcji. Dziadkowie szmalcownicy i konfidenci Gestapo, wnuczkowie z opaskami onr, mw, rn i kibolskimi emblematami. Niedaleko padło jabłko od jabłoni.

 • P L

  Oceniono 10 razy 4

  Oo patriota wyklęty się posral że strachu i sam zgłosił?

 • kumpel_ciorana

  Oceniono 3 razy 3

  Zaatakowanie i pobicie w kilku 14 latka - i gdzie tu honor, ojczyzna, nie mowiac juz o Bogu? Zwykla patologia i faszystowskie szambo a nie zadni patrioci.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 2 razy 2

  Wiele samorządów, szczególnie wschodniej części Polski przyjmuje uchwały o strefie wolnej od LGBT. Dlatego pytam co ma ona oznaczać? Czy w ich miejscowościach lub miastach nie będą zatrudniać ludzi o odmiennej orientacji seksualnej, czy nie będą ich obsługiwać w sklepach lub urzędach, nie będą wpuszczać do kin...itd? Czy będą budować dla tych osób jakieś rezerwaty lub getta? Czy wojewoda podlaski podjął już odpowiednie decyzje? Czy w ich miastach ci ludzie będą korzystać z pełni praw jakie daje im konstytucja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX