Marsz Równości w Białymstoku. Pedagog szkolny krzyczał "wypier...ć". Został zwolniony

Jedna z osób, która na Marszu Równości w Białymstoku wykrzykiwała hasła "zakaz pedałowania" czy "wypierd.ć" to pedagog szkolny z jednej z tamtejszych podstawówek. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" - będzie zwolniony z pracy.

Jak pisze dziennik, o zwolnieniu pedagoga zdecydowali dyrektorzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego oraz z poradni dla dzieci i młodzieży, w których mężczyzna był zatrudniony.

Film z jego udziałem w sobotnich zgromadzeniach w Białymstoku opublikował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Pedagog - Rafał L. - był wśród grupy kiboli, wykrzykiwał pod adresem uczestników i uczestniczek Marszu Równości takie hasła jak: "zakaz pedałowania", "Białystok wolny od pedałów" czy "wypier…ć". 

O zachowanie Rafała L. (jeszcze przed jego zwolnieniem) białostocka "Wyborcza" pytała między innymi Podlaskie Kuratorium Oświaty. Jego przedstawiciel Franciszek Górski zapewnił, że sprawa będzie wyjaśniona. Zapytany natomiast przez dziennik, jak ocenia takie zachowania, odparł: "Ja bym się tak nie zachował, a też jestem pedagogiem".

Ataki na uczestników marszu

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości. Było bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza tuż przed początkiem imprezy. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kibice, policja musiała użyć gazu. W uczestników rzucano kamieniami, jajkami i petardami.

Do tej pory policja zidentyfikowała ponad 100 osób, które brały udział w tych zdarzeniach.

Po tamtych wydarzeniach w wielu miastach Polski odbywają się manifestacje mające na celu okazanie solidarności z poszkodowanymi i wspierające osoby LGBT. Jedno z takich zgromadzeń planowane jest w najbliższą sobotę w Warszawie (godz. 14, plac Defilad) oraz w niedzielę - w Białymstoku. To drugie organizują wspólnie: Wiosna Biedronia, Razem i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Marsz Równości w Białymstoku. Pedagog szkolny krzyczał "wypier...ć". Został zwolniony
Zaloguj się
 • sza man

  Oceniono 10 razy 2

  Od Białegostoku po Rzeszów powinni proklamować nową, autonomiczną Rzeczypospolitą taką jeszcze bardziej polską od reszty Polski, która ciągle jest za mało polska. Ciekawe do jakiej potęgi by urosła.

 • tomaselli

  0

  Radzilbym pedagogowi podac placowke oswiatowa do sadu. Mamy prawo , a gwarantuje nam to chocby Konstytucja RP, do wyrazania swoich pogladow !

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 6 razy 0

  Spokojnie. Dostanie posadkę w jakiejś spółce skarbu państwa jak godek za "patriotyczną postawe". Naśladowców gwarantuję znajdzie się na pęczki.

 • Marcin Wójcik

  Oceniono 8 razy 0

  Pedagog nadaje się na ministra edukacji, umie wykrzykiwać pro rządową retoryka. Zrobi karierę w Pis

 • Ritchie

  Oceniono 16 razy -2

  Biełostok to kacapski stan umysłu. Bliższy Azji niż Europie. Z Polakami ta wschodnia ściana ma niewiele wspólnego. Słychać to już w ich ruskim akcencie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX