Kolejka na Kasprowy Wierch nieczynna po niedzielnej awarii. "Przepraszamy turystów za niedogodności"

"Osoby, które zarezerwowały i wykupiły bilety na Kasprowy Wierch na poniedziałek, otrzymają zwrot pieniędzy zgodnie z procedurami dotyczącymi sprzedaży" - informują władze Polskich Kolei Linowych.

W poniedziałek kolejka linowa na Kasprowy Wierch w Tatrach jest nieczynna. Władze Polskich Kolei Linowych (PKL) wyjaśniają przyczynę awarii. W niedzielę wieczorem blisko 200 osób utknęło na szczycie. Kolejka w trybie awaryjnym zwoziła pasażerów na dół.

"Pracujemy nad jak najszybszym wznowieniem ruchu kolei. Przepraszamy turystów za niedogodności. Osoby, które zarezerwowały i wykupiły bilety na Kasprowy Wierch na poniedziałek, otrzymają zwrot pieniędzy zgodnie z procedurami dotyczącymi sprzedaży" – informują władze PKL w specjalnym komunikacie, który przekazano Polskiej Agencji Prasowej.

Burza nad Tatrami. Kłopoty turystów

Około godz. 19 w niedzielę nad Tatrami rozpętała się gwałtowna burza. Awarii uległa maszynownia górnego odcinka kolejki z Kasprowego Wierchu na Myślenickie Turnie. Silnik został uruchomiony w trybie awaryjnym, ale jeden kurs kolejki na tym odcinku trwał 40 minut.

Oczekującym turystom na szczycie Kasprowego Wierchu obsługa Polskich Kolei Linowych oferowała gorącą herbatę i posiłek. Ostatni turyści ze szczytu do Kuźnic zjechali około 1:00 w nocy. W Kuźnicach na turystów czekały już busy, które zawiozły turystów do miejsc zakwaterowania.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Kolejka na Kasprowy Wierch nieczynna
Zaloguj się
 • alben albus

  0

  To zakopianski zsyf turystyczny od lat tak ma, a będzie jeszcze gorzej jak skończą budować nową dwupasmówkę. Urok Zakopanego z cywilizacyjnego punktu widzenia po prostu zamiera... Moja stopa tam nie powstanie. Sami Górale są sobie winni na własne życzenie...

 • Krzysztof Laudencki

  0

  Repolonizacja kolejki na kasprowy towarzysza pierwszego sekretarza KC PIS Zbawiciela i naczelnika narodu debilnego odmówiła posłuszeństwa.

 • marudna.maruda

  0

  Kasprowy odpocznie dzisiaj od ciężaru "turystów". bo przecież tam trzeba się wwieźć, zrobić focię i zjechać, a nie nogami w białych adidaskach czy klapkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX