Policja zajmie się skargami na Owsiaka. Chodzi o to, że w swoim wystąpieniu na koniec Pol'and'Rock użył słowa "k...a"

Policja interesuje się wystąpieniem Jerzego Owsiaka, które wygłosił na zakończenie Festiwalu Pol'and'Rock. Chodzi o przekleństwa, których użył założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak poinformowała lubuska policja, czynności, które zostaną wykonane, "pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy można wszcząć postępowanie". - My zajmujemy się każdym wykroczeniem, każdym przestępstwem. Jeżeli takie informacje spływają, jesteśmy zobowiązani, żeby jako policja wykonać czynności wyjaśniające w zakresie przestępstwa czy wykroczenia. Tak samo będzie i w tym wypadku. Niezależnie od tego, czy informacja ta spłynęła bezpośrednio na policję, czy została przekazana przez media - powiedział PAP podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. 

Jerzy Owsiak, który nie raz już krytykował działania rządzących, na zakończenie festiwalu wygłosił przemówienie, w którym mówił m.in.: "Czemu nie karzecie polityków, którzy zapi***lają samolotami za moje, k***a, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody! Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie?".

Pol'and'Rock jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwali muzycznych. By oglądać koncerty i uczestniczyć w spotkaniach Akademii Sztuk Przepięknych przyjechało kilkaset tysięcy ludzi. 

Tegoroczna, 25. edycja, trwała oficjalnie od czwartku, choć część uczestników przyjechała na dawny poligon w Kostrzynie nad Odrą wcześniej; ostatnie koncerty zakończyły się w nocy z soboty na niedzielę. Na pięciu scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z Polski i świata. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Policja ws. wystąpienia Owsiaka: Napływają skargi. Zostaną wykonane czynności wyjaśniające
Zaloguj się
 • Marco B.

  Oceniono 11 razy 5

  Niesamowite... suwerenowi przeszkadza k...a, ale gwałcenie dzieci przez bandytów w czarnych sukienkach to już nie.

 • hipo krater

  Oceniono 11 razy 5

  Żeby zrozumieć wypowiedź Owsiaka nie trzeba zajmować się słowem na k. Treść tej wypowiedzi dotyczy nadużyć władzy a nie lingwistycznych dywagacji.

 • kap_jeden

  Oceniono 5 razy 1

  biskupi chroniący instytucjonalnie księży gwałcących dzieci maja luzik, ale za to publiczne przekleństwo podrywa policje na równe nogi, to się chyba nazywa prawdziwa implementacją hasła : Bóg, Honor i Ojczyzna :)

 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 7 razy 1

  A najlepsze jest to że protestują Ci których tam nie było. Niech każdy się przyzna kto nie przeklina. A od 4 lat się nie da.

 • kenter85

  Oceniono 6 razy 0

  Mendy którzy skarżą się na słowa Owsiaka to odmiana wyjątkowo marnej rasy.

 • mgrstepien

  Oceniono 5 razy -1

  Owsiak w tym temacie jest recydywistą. To jest moim zdaniem jawny brak szacunku dla prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX