Dzięki turyście z Kanady uratowano jelonka, który zaplątał się w drut

Dzięki pomocy turysty z Kanady straż miejska uratowała małego jelenia, który zaplątał się w drut. "Jelonek został bezpiecznie przetransportowany do lecznicy Lasów Miejskich. Gdy tylko odzyska siły, powróci do środowiska naturalnego" - poinformował Jerzy Jabraszko z biura prasowego straży miejskiej w Warszawie.

Pewien turysta - obywatel Kanady - przyjechał pozwiedzać stolicę. - Mężczyzna w okolicach ulicy Emaliowej usłyszał podejrzany szmer i zobaczył zaplątanego w porzucony przez kogoś drut młodego jelonka. Zwierzę nie było w stanie się z niego uwolnić - powiedział Jerzy Jabraszko. 

Turysta powiadomił straż miejską. Na miejsce przyjechał Ekopatrol. - Wezwano też łowczego oraz lekarza weterynarii, którzy użyli czasowego środka usypiającego i razem ze strażnikami uwolnili zwierzę. - Już wolny, ale ciągle jeszcze śpiący jelonek został bezpiecznie przetransportowany do lecznicy Lasów Miejskich - przekazał Jabraszko. Gdy odzyska siły, powróci do środowiska naturalnego. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Warszawa. Uwolniono jelonka zaplątanego w drut
Zaloguj się
 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 4 razy 2

  Jednak pozytywną funkcję pełni ten Eko patrol straży miejskiej, tylko jak dzwonię do nich i mówię że mnie stado białych myszy murarz chyba 5 wielbłądów też białych goni to mi nie wierzą

 • Jerzy Kołodziej

  0

  Turysta, obywatel Kanady. Po co to podkreślenie? Bo nie Polak?
  To pan Krzysiek z Toronto.

 • rozbawiony0

  0

  Macie błąd w nazwie ulicy. Powinno być Amelinowe.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 3 razy -1

  Gdyby nie turysta z Kanady, pies z kulawą nogą by się zwierzęciem nie zainteresował, a tubylce by go najwyżej zjadły. A tak - nie wypadało, bo Kanada patrzy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX