YouTube przywrócił usuniętą homilię abp. Marka Jędraszewskiego

Serwis YouTube poinformował, że przywraca nagranie z homilia abp. Marka Jędraszewskiego zamieszczone na kanale Radia Maryja. Chodzi o wygłoszone podczas mszy świętej w krakowskim kościele Mariackim kazanie, w którym abp. Jędraszewski miał się sprzeciwiać ideologii LGBT.

Kazanie zostało wygłoszone w czwartek w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Apb. Jędraszewski powiedział w nim, że "czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa".

Słowa te spotkały się z ostrą krytyką. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że złożył do prokuratury "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez arcybiskupa".

W poniedziałek wieczorem Radio Maryja poinformowało na Twitterze o komunikacie z ostrzeżeniem, jaki dostało od administracji YouTube w sprawie wideo z homilią abp. Jędraszewskiego. W komunikacie tym przekazano, że film "został usunięty, ponieważ narusza zasady dotycz±ce szerzenia nienawiści".

"@RadioMaryja na #YouTube otrzymał ostrzeżenie za zamieszczenie homilii ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Zarzut, a jakże - "szerzenie nienawiścią" - przekazało na Twitterze Radio Maryja.

Oburzenie na decyzję administracji YouTube wobec kanału Radia Maryja wyraziło m.in. Centrum Monitoringu Wolności Prasy działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

We wtorek popołudniu do sprawy odniosła się szefowa działu polityki publicznej i relacji rządowych Google’a – właściciela platformy YouTube - Maria Poślad.

"Rzadko podejmujemy decyzję o blokadzie, która jest błędna. Jeśli tak się stanie, po weryfikacji przywracamy treści. Oceniając je, bierzemy pod uwagę kontekst, np. to, czy materiał ma wartość dokumentalną lub wypełnia przesłanki interesu publicznego. Dlatego wideo wróciło na YT" - napisała na Twitterze Poślad.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (25)
YouTube przywrócił usuniętą homilię abp. Marka Jędraszewskiego
Zaloguj się
 • Jan 1515

  Oceniono 6 razy 4

  Jędraszewski jest opętany przez diabła!

 • plainvanilla

  Oceniono 5 razy 3

  Czy Jędraszewski sieje nienawiść? Niech katolicy zrobią test i w kazaniu Jędraszewskiego zastąpią słowo "tęczowa" słowem "katolicka". Nie jest wam chyba przyjemnie słuchać o "katolickiej zarazie"?

 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 2

  Ale to nie chodzi o to, czy nagranie jest na youtube czy nie. W sieci jest, kto zechce się napawać mądrością treści, zapewne znajdzie i tak. Chodzi o to, że człowiek mieniący się pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem traktuje ludzi jak największe zło, atakuje w majestacie swojego swojego zawodu, zwanego często powołaniem. Facet, który z założenia powinien przekonywać ludzi do swojej wiary ze swojej biskupiej pozycji stawia mur między kościołem a ludźmi, bo ośmielają się kochać inaczej. Temu samemu facetowi nie przeszkadza, że wewnątrz kk jest całkiem spory odsetek panów, molestujących nieletnich.

 • Jan Kot

  Oceniono 12 razy 2

  Jędraszewski jako przedstawiciel mafii pedofilskiej i diabeł w ornacie, oraz jego tuba zwana radyjem powinni mieć zakaz wszędzie i na zawsze. Amen.

 • kenter85

  Oceniono 13 razy 1

  Pajac w śmiesznym przebraniu hahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX