IMGW ostrzega. Nadciągają burze, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu

IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem na południowym wschodzie kraju.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w województwach: małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i południowo-wschodnich powiatach woj. mazowieckiego.

Na tych obszarach prognozowane są burze z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm. Porywy wiatru lokalnie osiągną prędkość do 110 km/h. Miejscami spadnie grad.

W województwie śląskim obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami - spadnie deszcz, okresami może być silny. Prognozowana wielkość opadów wyniesie miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu wystąpią burze z porywami wiatru o prędkości do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (1)
IMGW ostrzega. Nadciągają burze, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu
Zaloguj się
  • Andrzej Garlicki

    Oceniono 1 raz 1

    Nieumiejętne używanie burzy może grozić śmiercią lub kalectwem! Jak tu nie kochać tutejszych piszących?! Same tytuły już wystarczą do rozweselenia całego dnia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX