Druga część "Tylko nie mów nikomu". Kiedy premiera? Tomasz Sekielski zdradza szczegóły

Film w reżyserii Tomasza Sekielskiego wstrząsnął całą Polską. Dokument "Tylko nie mów nikomu" zamieszczony w serwisie YouTube obejrzały do tej pory ponad 22 miliony osób. To jednak nie koniec nagłaśniania bulwersujących przypadków krycia i usprawiedliwiania przestępców seksualnych w sutannach. Tomasz Sekielski ujawnił, że szykuje drugą część dokumentu.

"Tylko nie mów nikomu". Problem przestępstw seksualnych wobec dzieci w polskim Kościele

Chociaż od premiery filmu Tomasza Sekielskiego minęło już kilka miesięcy, to wciąż nie ustają dyskusje na temat wydarzeń zaprezentowanych w filmie. Hierarchowie kościelni, którzy odmówili bądź zignorowali zaproszenie do udziału w "Tylko nie mów nikomu", niedługo po emisji dokumentu zwołali Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski. Postępowanie dotyczące przestępstw seksualnych opisanych w filmie wszczęła także prokuratura, a Zbigniew Ziobro zobligował się do powołania specjalnego zespołu, który ma zbadać ujawnione przypadki.

"Tylko nie mów nikomu" to pierwszy tak głośny i bezkompromisowy film dokumentalny, który porusza problem wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży w Polsce. Bracia Tomasz i Marek Sekielscy na dwie godziny oddali głos ofiarom, a także samym sprawcom. To właśnie oni, przenoszeni z parafii do parafii, przez lata krzywdzili kolejne dzieci, często niszcząc przy tym całe rodziny czy społeczności. "Tylko nie mów nikomu" nie powstałby jednak, gdyby nie zbiórka w serwisie Patronite, która pozwoliła na sfinansowanie produkcji.

Za zdjęcia w filmie odpowiadają: Adam Galica, Wojciech Jakubczak i Piotr Suzin, montażem zajął się Dariusz Mandes, a Marek Sekielski (wytwórnia Sekielski Brothers) jest jego producentem)

Druga część "Tylko nie mów nikomu". Kiedy premiera? O czym będzie?

"Tylko nie mów nikomu" to jednak nie koniec nagłaśniania bulwersujących przypadków krycia i usprawiedliwiania przestępców seksualnych w sutannach. Tomasz Sekielski ujawnił, że szykuje się drugą część dokumentu. Kiedy premiera? Reżyser nie zdradza dokładnej daty, dając ekipie czas na dopracowanie filmu, jednak wstępnie premiera drugiej części "Tylko nie mów nikomu" została zaplanowana na jesień tego roku. Wygląda więc na to, że nim kraj na dobre zdąży ochłonąć po dotychczasowym efekcie dziennikarskiego śledztwa, to w sieci pojawią się kolejne wstrząsające relacje.

O czym będzie film? Z zapowiedzi wynika, że druga część "Tylko nie mów nikomu" także będzie poświęcona problemowi krycia przestępstw seksualnych w Kościele, ale zajmie się także innym aspektami tej patologii. W kontynuacji twórcy mają zamiar zająć się powiązaniami między polskim Kościołem a organami ścigania, a także ich podejściem do księży oskarżonych o przestępstwa seksualne. Chodzi o ulgowe traktowanie nieadekwatne do dowodów oraz powagi oskarżeń, gdy podejrzenia padają na któregoś z duchownych. W drugiej części nie zabraknie również wątków ofiar, które z różnych powodów nie znalazły się w "Tylko nie mów nikomu".

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Druga część "Tylko nie mów nikomu". Kiedy premiera? Tomasz Sekielski zdradza szczegóły
Zaloguj się
 • gassarbaiter

  0

  A kiedy o pedofilach krytych przez gazetkę jak ten z tęczowego musicboxu?

 • Frika 636

  0

  Nie mogę się doczekać kolejnej części.
  Już głos o przestępstwach pedofili milknie.. Druga część na nowo zwróci uwagę na problem, który powinien być rozwiązany. Puki co wszyscy pod wpływem emocji pogadali sobie i nic nie zrobili. Kolejna część zweryfikuje co juz zostało zrobione aby ten problem rozwiązać, od pojawienia sie pierwszej części. Kto dużo mówił i mało robił, a kto faktycznie zajął się naprawianiem błędów.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz -1

  Nudne to.

 • Miki Miki

  Oceniono 7 razy -1

  No, załóżmy, że to pomyłka. Obejrzało 5 mln osób. Czy nie zmienia to faktu? Antonio.... Ty masz chyba coś do ukrycia..

 • antonio rebenga

  Oceniono 16 razy -10

  Czerscy manipulatorzy! Kiedy napiszecie, że 22 miliony odsłon to nie 22 miliony osób, które obejrzały tą super produkcję? Pewnie nigdy. Jak siedzicie w redakcji i oglądacie kilka razy ten sam materiał na YT to każdy z was czerscy liczy się za kilku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX