Katowice naprawiają szkody po defiladzie. Wygięte znaki, krawężniki uszkodzone przez czołgi

Katowickie służby naprawiają szkody po zorganizowanej w mieście defiladzie. Przemarsz wojsk obserwowało 200 tysięcy osób. Przez katowickie ulice przejechało około 190 ciężkich pojazdów.

- Czołgi uszkodziły krawężniki. Trwa naprawa zniszczeń, choć straty nie są duże - zaznacza Maciej Stachura z biura prasowego katowickiego Urzędu Miasta. Zniszczone zostały też znaki i tablice, na które wspinali się ludzie. - Osoby wchodziły nawet na duże tablice, które pokazują, w którą stronę należy jechać – dodał Stachura.

Miasto przed defiladą zabezpieczyło część zieleni, przesadziło kwiaty z rabat, przycięło krzewy i usunęło kwietniki. To, czego nie usunięto, zadeptali ludzie. Naprawą zniszczeń zajmuje się teraz zakład zieleni miejskiej.

Wielkie zainteresowanie

Defiladę obejrzało w czwartek 200 tysięcy osób. Jednak wiele osób nie dojechało do Katowic, bo pociągi były przepełnione. Na peronach rozgrywały się dantejskie sceny. Chętnych było tylu, że pociągi Kolei Śląskich nie pomieściły wszystkich chętnych. - Próbowałem dostać się pociągiem z Dąbrowy Górniczej. Nie wpuścili nas do pociągu, tyle ludzi jechało. Powinno to zostać lepiej przygotowane – mówił jeden z mężczyzn.

Tuż po defiladzie, na parkingu w Strefie Kultury, zorganizowano piknik wojskowy. Organizatorzy ustawili tam kilkanaście czołgów i wozów bojowych. Był i kandydujący z Katowic premier Mateusz Morawiecki. Dla większości uczestników imprezy, jednak dostanie się w ten rejon, graniczyło z cudem. Ciężko również było z Katowic się wydostać, miasto było sparaliżowane.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Katowice naprawiają straty po defiladzie. Wygięte znaki, krawężniki uszkodzone przez czołgi
Zaloguj się
 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 4 razy 4

  Zapłaci wojsko zapłaci, bardzo chętnie wyceni i bardzo chętnie zapłaci. Faktyczne szkody będą na 3 miliony a wycena będzie na 6, wojsko pieniążki na to otrzyma nareperuje bardzo chętnie nareperuje, aha firma która powstanie w celu wyliczenia strat wystawił fakturę na 600000

 • pasjakub

  Oceniono 6 razy 2

  kto jechal ten zlom ogladac zlomiarze?

 • Tomasz Rodak

  Oceniono 4 razy 2

  Polacy lubia badziewie. Ogladanie zlomowiska ich podnieca. Prostacy.

 • ostjan

  Oceniono 6 razy 2

  Przed wojną pokazywali babę z brodą i też gawiedź była zachwycona, a po paradach wojskowych sprzątać trzeba było tylko końskie gó.... Jedyne koszty. Teraz jesteśmy bogaci 500+ i inne plusy, państwo jest bogate, stać nas na dewastację.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 1 raz 1

  nie oddamy ani guzika, walimy na Kreml, może jeszcze przy okazji "odzyskamy" Zaolzie

 • jaja_kobyly

  Oceniono 1 raz 1

  I bardzo dobrze się stało, że defilada była w innym miejscu niż zwykle. Tak powinno być - co roku gdzie indziej. Dlaczego tylko Warszawa ma pokrywać naprawy szkód?.

 • alik444

  Oceniono 3 razy 1

  Ile sprzętu trzeba było od sojuszników pożyczyć?

 • FILIP

  Oceniono 12 razy 0

  Koszty nie ważne liczy się efekt propagandowy. Jak za prl-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX