Akcja poszukiwawcza na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Z motorówki wypadł 39-latek z Warszawy

Służby wznowiły w poniedziałek rano na jeziorze Kisajno poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w niedzielę rano wypadł z motorówki - podała PAP policja. Do działań poszukiwawczych mają przyłączyć się śmigłowiec z Komendy Głównej Policji oraz straż graniczna.

W niedzielę wieczorem podjęto decyzję o zawieszeniu poszukiwań ze względu na zapadający mrok. Jak powiedziała PAP asp. Iwona Chruścińska z policji w Giżycku, po porannej naradzie w poniedziałek służby wznowiły poszukiwania. - Koncentrujemy się na poszukiwaniach na jeziorze Kisajno. Służby - od godzin porannych - uczestniczące w poszukiwaniach, ruszyły z powrotem na wodę - podkreśliła. 

Prokuratura potwierdza: mężczyzna zaginiony na jeziorze Kisajno to Piotr Woźniak-Starak

Poszukiwania na jeziorze Kisajno. Zgłoszenie w niedziele o świcie

- O godz. 4 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo - powiedział PAP mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Zdaniem policjanta, rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w trakcie których policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

- Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania - mówił Jackowski. Według niego odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

Policja podała, że poszukiwany to 39-letni mieszkaniec Warszawy. Jak podaje gazeta.pl, a także "Fakt" oraz Onet, chodzić może o Piotra Woźniaka-Staraka, producenta filmowego, prywatnie męża dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak. Policja jednak nie potwierdza tych doniesień. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Akcja poszukiwawcza na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Z motorówki wypadł 39-latek z Warszawy
Zaloguj się
 • Jozef Klemens

  0

  A może ktoś by zapytał tą panią z kim pływała i jak nazywa się ten jej towarzysz nocnych zabaw na wodzie. Skąd wiemy, że ma 39 lat chociaż go nie ma a nie wiemy ile ta pani ma lat a napewno z nią rozmawiano?

 • Dar SzkO

  0

  Sorry, ale tak ciężko ustalić ile lat ma kobieta pływającą z 39 panem. Raz 27 drugi 29 a może 39. Po co podawać jej wiek, to jest szczegół

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 3 razy -1

  "Scenariusz" jak w filmie.
  Bogaty mąż "przypadkowo" wypada z motorówki i tonie.
  Niedawno poślubiona młoda żona dopływa do brzegu ratuje swoje życie i dziedziczy majątek bogatego męża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX