Śledztwo w sprawie wypadku motorówki Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno

Prokuratura w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku na mazurskim jeziorze Kisajno, podczas którego z motorówki wypadł do wody producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Dotychczasowe poszukiwania zaginionego nie przyniosły rezultatu.

Jak poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku dotyczy spowodowania wypadku w ruchu wodnym, "ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym".

Prokurator zaznaczył, że na tym etapie postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia, nie ujawnia żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy i danych osobowych przesłuchanych świadków, ani nie odnosi się do doniesień medialnych.

Czwarty dzień poszukiwań

Środa jest czwartym dniem poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka. Jak podała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, podobnie jak we wtorek, na wodę spłynęli już policyjni wodniacy z Giżycka i Mikołajek ze specjalistycznym sprzętem, funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka wyposażeni w sonar i podwodny robot. W akcji biorą także udział żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Wówczas Stodolny podał, że "pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku trwają czynności w niezbędnym zakresie, mające ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia".

Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na pokładzie której nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Od niedzieli taflę, dno i brzegi jeziora przeszukują m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary, drony i robota do prac pod wodą.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Piotr Woźniak-Starak zaginął. Śledztwo w sprawie wypadku motorówki Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno
Zaloguj się
 • mgrstepien

  Oceniono 2 razy 2

  Prasa podaje też o narkotykach znalezionych na motorówce. Wygląda na to, że jakiś wypadek był tylko kwestią czasu.

 • 2bxornot2b

  0

  Poetycko rzecz ujmujac stoczyl sie na dno, choc pozostajac w czerskistowskiej poetyce to zasadniczo motorowka.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Co na to wszytko mowi zona Panmie Agnieszka Wozniak Starak.Trzeba oddac producentowi iz akurat sztuka kochania jest niezlym filmem.

 • Adam K K

  Oceniono 3 razy -1

  Tyle kasy wydane na szukanie trupa.

 • Misue Tanaka

  Oceniono 6 razy -2

  Haha,dobre.Prokuratura śledztwo i tak dalej.Sto procent kelnereczka prowadziła i jaśnie panicz się wy.....l do jeziorka.A co ryby mówią?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX