Prokuratura: Identyfikacja potwierdziła, że w jez. Kisajno znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

"Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione - napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Prokuratura, która prowadzi śledztw ws. wypadku, potwierdziła, że znalezione zwłoki to ciało producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka.

Czwartek był piątym dniem akcji poszukiwawczej Piotra Woźniaka-Staraka, który w nocy z soboty na niedzielę wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Około godziny 9 wiceminister Jarosław Zieliński poinformował na Twitterze, że wszystko wskazuje na to, iż odnaleziono ciało producenta. 

"Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym" - napisał Jarosław Zieliński.

Również warmińsko-mazurska policja poinformowała PAP, że w czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało prawdopodobnie zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny.

Jak powiedziała PAP Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora. Policja nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie "wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć" prowadzi od wtorku Prokuratura Rejonowa w Giżycku. Na tym etapie postępowania, śledczy nie informują o szczegółach zdarzenia, nie ujawniają żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy, ani nie odnoszą się do doniesień medialnych.

Poszukiwania trwały od niedzieli. W poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny potwierdził, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

W akcji uczestniczyli policyjni wodniacy z Giżycka i Mrągowa, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka ze specjalistycznym sprzętem - sonarem i robotem. Do poszukiwań włączeni zostali płetwonurkowie oraz policyjna łódź - również z sonarem.

Zgłoszenie o dryfującej motorówce

4 nad ranem w niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i może zakłócać spoczynek żeglarzy.-  Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nikogo nie ma - powiedział PAP mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Zdaniem policjanta rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w trakcie których policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

- Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania - mówił Jackowski.

Według niego odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

Piotr Wożniak-Starak - sukcesy w branży filmowej

39-letni Piotr Woźniak-Starak to producent filmowy. Jest synem Jerzego Staraka, jednego z najbogatszych Polaków, do którego należy m.in. Polpharma.

Piotr Woźniak-Starak w 2007 roku założył studio Watchout  które stoi za powstaniem obsypanych nagrodami "Bogów" w reż. Łukasza Palkowskiego z Tomaszem Kotem w roli głównej czy "Sztuki kochania" z Magdaleną Boczarską.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Piotr Woźniak-Starak nie żyje
Zaloguj się
 • nikodem0

  Oceniono 5 razy 3

  Zastanawiające jest, że pod wszystkimi kluczowymi artykułami dot. Woźniaka-Staraka, jak również Ewy O. gazeta wyłączyła komentarze. To naprawdę rzadkość. Sugeruje, jakby ktoś nie chciał dyskusji oraz przepływu informacji na temat okoliczności tego wypadku...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 2

  Zaden organizm nie wytrzyma ekstremalnej mieszanki koki z duza iloscia alkoholu. Niby moozna troche poprawiac psychotropami jak dupcok ale to tez do pewnej granicy, za ktora kolki drogowe atakuja Bogu winny samochod. Apel do mlodziezy nie pakujcie sie w to i nie traktujcie celebrytow i moznych tego swiata jak autorytetow godnych nasldowania, bo przeminie doczesnosc pycha tego swiata, a ten jeden jedyny umilowany nigdy nie przeminie.
  Amen

 • rootsman4

  Oceniono 1 raz 1

  SEKIELSKI ma kręcić film podobno o tej tematyce KOKAINIŚCI W POLSKIM SHOWBIZNESIE.

 • wlaki100

  Oceniono 1 raz 1

  Współczuję rodzinie i bliskim.
  Trzeba jednak podkreślić, że pana Piotra nie spotkało nic, o co sam się nie postarał. Pirackie jazdy nie tylko w dzień, ale również w nocy, pogarda dla pozostałych osób , chcących odpocząć na łonie natury. Brak szacunku dla natury, którą ujeżdżał bez litości uważając, że 6 zer na koncie kasuje wszystkie reguły. Myślę, że ze względu na rodzinę nigdy nie zostaną upublicznione informacje o tym ile i jakiej chemii pan Piotr miał we krwi.

 • camaretto

  0

  Ponoć rodzeństwo miało alko we krwi.Na holu trudno się pływa...

 • efad4d

  Oceniono 2 razy 0

  jeszcze wiecej wklejajcie artykułow na raz z "paniczem" na pierwszej stronie. A potem zdzwienie, ze motloch nienawidzi elit. Nienawidzi, bo widzi ta przesade.

 • Oceniono 2 razy 0

  Ludzie dajcie spokojnie pochować syna męża kolegę, nie ważne już w tej chwili jak zginął po prostu nie żyje. Dajcie spokój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX