Mąż hejterki Emi kończy pracę w KRS. Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego wycofał delegację sędziemu Szmydtowi

Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego wycofał delegację do Biura Krajowej Rady Sądownictwa sędziemu Tomaszowi Szmydtowi. O decyzji poinformował PAP Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.

- We wtorek po południu wpłynęło pismo prezesa NSA w tej sprawie i dziś będę podejmował decyzję, ale będzie to decyzja o charakterze automatycznym, ponieważ cofnięcie delegacji oznacza, iż sędzia nie może pracować w Biurze KRS - powiedział PAP przewodniczący Mazur. Jak dodał, podpisał dokument "odwołujący sędziego Tomasza Szmydta z funkcji dyrektora wydziału prawnego Biura KRS". 

W miniony poniedziałek informowano, że rzecznik dyscyplinarny Naczelnego Sądu Administracyjnego podjął czynności wyjaśniające w sprawie sędziego WSA Tomasza Szmydta i sędziego NSA Rafała Stasikowskiego. Obaj mają należeć do grupy pod nazwą "Kasta", która według informacji Onetu i "Wyborczej" miała atakować sędziów, którzy krytykowali zmiany w wymiarze sprawiedliwości. To z "Kastą" miała się kontaktować internetowa hejterka Emilia, która rozsyłała do mediów informacje szkalujące sędziów. Emilia to prywatnie żona sędziego Szmydta, z którym jest w trakcie rozwodu. 

Wśród atakowanych znaleźli się m.in. Krystian Markiewicz - przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" i sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie

Sześciu sędziów, którzy według mediów, mieli należeć do "Kasty", chce bronić swojego dobrego imienia przed sądem. Przygotują 21 prywatnych aktów oskarżenia w sprawach zniesławień i znieważeń oraz 25 pozwów cywilnych o ochronę dóbr osobistych na łączną kwotę zadośćuczynień około 10 mln zł na cel społeczny. Prywatne oskarżenia i pozwy będą dotyczyły m.in. dziennikarzy i wydawców kilku mediów, które publikowały informacje o nagonce na sędziów, w którą mieli być zmieszani m.in. przedstawiciele resortu sprawiedliwości. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Tomasz Szmydt. Mąż Emi kończy pracę w KRS. Prezes NSA wycofał delegację sędziemu Szmydtowi
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 5 razy 3

  Falanga - zwarty oddział bojowy piechoty, Tworzyli ją hoplici ustawieni w 8 - 16 szeregach jeden za drugim. Gdy zginął hoplita z pierwszego szeregu, na jego miejsce wchodził zołnierz z drugiego. Podczas starcia walczyły tylko dwa pierwsze szeregi, pozostali zaś nadawali impet natarciu, pchając swoich poprzedników do przodu oraz uniemozliwiając im ucieczkę. Tak więc na naszych oczach PiS-owska falanga w Ministerstwie Sprawiedliwości do walki rzuca drugi szereg. Pierwszy z Piebiakiem i spółką poległ. Nikt nie zdradził, bo nikt nie mógł ich przycisnąc.
  Towarzyszka ,,Emi,, szantazuje falangę posiadanymi jeszcze materiałami i grozi ich ujawnieniem. Targuje się tym samym o wyrok. Sądzę, ze moze uzyskac wyrok w zawieszeniu, grzywny jednak będzie musiała zapłacic co do grosza. Wcześniej PiS-owska falanga pierwszy szereg wysłała do Brukseli, walkę podjął drugi szereg z Mullerem i Fogielem na czele. Czy utrzymają szyk do wyborów zobaczymy, cała formacja PiS-u od 2015r. zczezła juz w 50%
  i o tyle jak sądzę będzie nizsze poparcie dla bolszewików w pazdziernikowych wyborach. Zdarza się.

 • Bogusław Czajko

  Oceniono 4 razy 2

  Tragiczne jest to, że 40% Polaków którzy chcą wciąż głosować na PIS wcale to nieprzeszkadza!

 • biochemia76

  Oceniono 4 razy 2

  no to jak to jest?
  winni/niewinni?

  PS. ile to razy zapowiadano pozwy i ich nie zgłaszano?

 • gassarbaiter

  Oceniono 9 razy -5

  Czyli te hejtery były delegowane z NSA? Pięknie sie SBecka prowokacja sypie! PO powinna być zdelegalizowana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX