Z policyjnej statystyki wynika, że na drogach dziś zginie pięć osób, a ponad sto może zostać rannych

9,5 tysiąca odebranych praw jazdy za przekroczenie szybkości w terenie zabudowanym, blisko ćwierć miliona zdjęć zrobionych przez fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości, tysiące kontroli ciężarówek i autobusów - służby podsumowują dwa miesiące wakacji na drogach.

Było mniej wypadków i ofiar, niż w zeszłym roku, ale o powody do radości wciąż trudno. Z policyjnej statystyki wynika, że na drogach dziś zginie pięć osób, a ponad sto może zostać rannych. Są kierowcy, którzy tablicę z informacją o obszarze zabudowanym zwyczajnie ignorują.

- Ponad 1300 przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowany o ponad 50 km/h i muszą się liczyć z utratą prawa jazdy - mówi Alvin Gajadhur z Inspekcji Transportu Drogowego. 

Problemem jest też agresja i brak wzajemnego szacunku na drodze. Nie brakuje pijaków - w pamięć inspektorów zapadł kierowca ciężarówki, który miał 2,5 promila - i niedopitą butelkę wódki w kabinie.

- Codziennie ginie co najmniej pięć osób i pewnie liczba rannych jest porównywalna do tej na Giewoncie.Patrząc na liczby, na drogach rozegra się dziś dramat porównywalny z tym ubiegłotygodniowym w górach - ocenia Ilona Butler z Instytutu Transportu Samochodowego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Z policyjnej statystyki wynika, że na drogach dziś zginie pięć osób, a ponad sto może zostać rannych
Zaloguj się
 • safelogica

  Oceniono 1 raz 1

  "Na drogach zginie dziś 5 osób" - Niedziela norma wykonana, a właściwie przekroczona, jak na razie jest 7 śmiertelnych ofiar na polskich drogach.

 • mackowy74

  0

  ALE DLA GŁUPKÓW Z PiS,TO NIE TAKIE SPEKTAKULARNE, DLA NICH ŚMIERĆ NA DRODZE, JEST G...WARTA, OD TEJ W KOPALNI, CZY NA GIEWONCIE,BO NIE DA SIĘ NA TYM UPRAWIAĆ OBŁUDNEJ POLITYKI TROSKI WŁADZY O POSZKODOWANYCH I RODZINY!!JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA NA DRODZE, TO DLA SPOŁECZEŃSTWA KOSZT 2 MLN ZŁ!!

 • orghal

  0

  Wow to już kaczy podał gotowe cyferki policji do podania? ciekawe ile zginie pierwszego a ile drugiego sortu. Pewnie źciobro już też wie i szykuje przemówienie ile to już więcej nie zginie od tych kółek. Oh jej pislamistyczne klimaciki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX