CBA zatrzymało byłego prezesa PKN Orlen. To już druga tego typu akcja w tym roku

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało ponownie b. prezesa PKN Orlen Jacka K. i pięć innych osób w związku z zarzutami wyrządzenia spółce szkody wielkich rozmiarów - informuje PAP. Zatrzymani zostali też właściciele i członkowie zarządów agencji eventowych.

Poprzednio Jacka K. CBA zatrzymało w lutym 2019 roku wraz z dwoma byłymi dyrektorami koncernu. Zarzucono im wówczas również wyrządzenie spółce szkody wielkich rozmiarów, nadużycia uprawnień, lub niedopełnienia obowiązków. B. szefa PKN Orlen podejrzewano, że doprowadził do 3,3 mln zł szkody majątkowej przy rozliczaniu imprezy Verva Street Racing - Dakar na Stadionie Narodowym. Jacek K. i dyrektorzy mieli zgodzić się na zapłacenie firmie organizującej imprezę zawyżone faktury i nie rozliczyć sprzedaży biletów.

Dziś zatrzymanym - w łódzkiej prokuraturze okręgowej - postawiono dodatkowe zarzuty w prowadzonym już śledztwie o "czyn polegający m.in. na wyrządzeniu PKN Orlen S.A. szkody majątkowej w wyniku niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, poprzez pokrycie przez spółkę kosztów wyjazdu, który nie miał charakteru wyjazdu służbowego, w kwocie przekraczającej 500.000 złotych". Jednocześnie prokurator nie wystąpił o areszt, zastosował wobec wszystkich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Jacek K. był szefem PKN Orlen od 2008 do 2015 roku. K. był już zatrzymany przez CBA w lutym, sąd zdecydował wtedy o jego trzymiesięcznym aresztowaniu, ale pozwolił mu odpowiadać z wolnej stopy za kaucję 1 mln zł.

Jacek K. to brat jednej z najbliższych współpracowniczek prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Małgorzaty Bochenek.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
CBA zatrzymało byłego prezesa PKN Orlen
Zaloguj się
 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 1 raz 1

  Zatrzymali a zaraz wypuszczą. To taki nowy obyczaj tej władzy. Na szczęście już niedługo.

 • romulus fan

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe ile jeszcze teczek maja na wybory. Liczą, że " motloch" czyli my , to wszystko kupi.....

 • aietes

  0

  morawiecki dał 3 miliony rydzykowi w tym roku i nie został rozstrzelany za sabotaż.
  CBA to coś jak kontrwywiad SS. podłegła partii, nie narodowi.

 • H2O H2O

  0

  Kto by pomyślał że prawo organizacji letnich Igrzysk dostała Polska. Kto by pomyślał że zorganizują je akurat w tym roku. Tylko o chlebie nie zapomnijcie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX