Policjant prowadził plantację marihuany. Znaleziono u niego 100 sadzonek konopi indyjskich

Policjant z Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany pod zarzutem posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W miejscu zamieszkania prowadził plantację marihuany.

Prokuratura i zespół prasowy śląskiej policji podały, że mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany. Obecnie trwa postępowanie zmierzające do wydalenia go ze służby.

"14 września funkcjonariusze komendy policji uzyskali informację, że inny funkcjonariusz tej jednostki może w swoim miejscu zamieszkania uprawiać konopie indyjskie. Na miejscu rzeczywiście ujawniono plantację i półtora kilograma marihuany, a także kilkaset sztuk amunicji do broni palnej, na którą nie posiadał pozwolenia" - powiedziała Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Znaleziono u niego 100 sadzonek konopi indyjskich i 1,5 kg gotowego już suszu.

Okazało się, że z policjantem współpracował jego brat, który kiedyś także służył w policji, ale został z niej wydalony. Znaleziono u niego niewielkie ilości marihuany. Także on został zatrzymany.

Zarzuty dla policjanta

Zatrzymany policjant usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalnego posiadania amunicji. Jego brat jest podejrzany o posiadanie niewielkiej ilości marihuany oraz sprzedaż dużej ilości środków odurzających wraz z policjantem. Obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Podejrzany policjant przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokuratura będzie starała się ustalić, ile policjant wyprodukował narkotyków i gdzie one trafiały. Według niej policjant prowadziła plantację marihuany od połowy 2017 roku. 

"Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju po otrzymaniu informacji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza swojej komendy, natychmiast podjął czynności, aby zweryfikować wiarygodność otrzymanej informacji. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenie i zatrzymali funkcjonariusza. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadomiono prokuratora i Biuro Spraw Wewnętrznych, którzy przejęli sprawę do dalszego prowadzenia" - podał zespół prasowy śląskiej policji.

Szef policji w Jastrzębiu-Zdroju zawiesił zatrzymanego policjanta w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne i postępowanie administracyjne zmierzające do zwolnienia go ze służby. Funkcjonariusz służył w policji od 16 lat. Pracował w wydziale prewencji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Policjant prowadził plantację marihuany. Znaleziono u niego 100 sadzonek konopi indyjskich
Zaloguj się
 • Daniel Kepinski

  0

  25lat paki dla każdego dilera narkotyków i po problemie jak widać nikomu nie zależy by zmiotnac narkomanów z ulicy ogłupione owce siedzą cicho

 • rastablaster

  0

  I komu to k.... przeszkadzało.

 • Megalodon akwaryjny

  0

  Oj tam oj tam na własne potrzeby a że trochę sprzedał, haha znajomym też na swoje potrzeby

 • wie wod

  0

  To, to mały pikuś. Dobrze poinformowane źródła donoszą, że policja zatrzymała a prokuratura zastosowała trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec pewnej emerytki, która na dachu pewnego wieżowca w mieście W. założyła nielegalną plantację pietruszki. Zabezpieczono ok. 1000 dość dobrze wyrośniętych korzeni tego warzywa.

 • Gregio8

  0

  Trwa postępowanie? Przyszedł komendant do pracy to pierwsze co robi tworzy pismo o dyscyplinarnym zwolnieniu policjanta. 30min i już jest po sprawie. Co tutaj trzeba procedować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX