Jest reakcja na reportaż "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Banaś zapowiada pozew

Jak wynika z reportażu "Superwizjera" TVN24, kamienica, która zgodnie z oświadczeniem majątkowym miała należeć do szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, została przez jej najemcę przerobiona na w pensjonat z pokojami na godziny. Autor reportażu Bertold Kittel pokazał, że za usługi nie dostaje się paragonu, a w recepcji, jak przekonywał, można spotkać ludzi z półświatka.

"Superwizjer" TVN poinformował w sobotę, że były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy; grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje - informują dziennikarze programu. "Superwizjer" podaje, że kamienica położona jest w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Według dziennikarzy programu, mieści się w niej niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny.

 Jak podkreślono w materiale, w 2016 roku Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale nigdy do tego nie doszło. Umowa przedwstępna - zaznaczyli dziennikarze "Superwizjera" - została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który jednocześnie prowadzi pensjonat w kamienicy ministra.

W reportażu oglądamy, jak reporter wynajmuje pokój w pensjonacie. Usługa nie została zapisana na kasie fiskalnej, dziennikarz nie dostał też paragonu. W pensjonacie natknął się na człowieka, którego łączy z półświatkiem. Kamera zarejestrowała, jak wykonuje telefon. Mówi, że “dzwoni do Banasia”. 

Marian Banaś zapowiada pozew

Szef NIK poinformował PAP w oświadczeniu, że łączenie jego osoby z działalnością przedstawioną w materiale redaktora Bertolda Kittela jest "oszczerstwem i pomówieniem". "Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości" - podkreślił Banaś.

 "Materiał odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji. W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową" - zapowiedział prezes NIK.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Jest reakcja na reportaż "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Banaś zapowiada pozew
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 12 razy 10

  "...Banaś zapowiada pozew..."
  Inny "dobrozmianowy" złodziej nazwiskiem Du*a, z "solidarnosci", też zapowiadał pozew.
  Chodziło o wyszywane ręczniki i złotą tackę z łososiem dla jego pieska- Kacperka, oraz o kelnerki w osrodku wczasowym "kolebki" zatrudnione na smieciówkach....
  Czekamy, czekamy.... od 2015r.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 8 razy 6

  "Hakenkrojc Marian"- zapieniłeś się, że Prawda wyszła na jaw w kontekście twoich lewych interesów??, nawet jeśli to plotka zapewne wymyślona przez Tuska to jak w każdej jest trochę prawdy a procesem nie strasz ponieważ aktualne prawo jest po waszej stroniu w burdel tato.

 • andgad

  Oceniono 10 razy 6

  Mafia z ojcem chrzestnym i baranami otumanionymi przekazem sekciarskim. Żołnierze obecnie to szefowie służb i wymiary zwanego sprawiedliwiscią! Polska stacza się a Polacy głosują za tym!

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 7 razy 5

  To chłopek roztropek z Piekarnika gdyby nie znajomość wiadomo kogo o krótkich nogach byłby w Nowym Targu co najwyżej bileterem w nocnym klubie Go Go

 • Tomasz Rodak

  Oceniono 8 razy 4

  Jebac urzedy skarbowe, prokurature, sady a przed wszystkim faszystowska mafie PiS!

 • Artur Kępka

  Oceniono 8 razy 4

  Niee nieee..rece opadaja..gosc zostal szefem NIK! ?jednak rezygnuje tym razem na wasze glosowanie.to juz sa kur...jaja!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX