Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził śmiercią Katarzynie Lubnauer

Mężczyzna, który przesłał do Katarzyny Lubnauer maile, w których groził jej śmiercią, okazał się być pracownikiem Straży Marszałkowskiej. Ma być wydalony ze służby.

Stołeczni policjanci zatrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek mężczyznę,  który w niedzielę poprzez wulgarne maile kierował groźby wobec Katarzyny Lubnauer.


W wiadomości znalazły się wyzwiska oraz groźba o treści: "trzeba cię zabić jak tego złodzieja adamowicza" (Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego w styczniu tego roku; pisownia oryginalna).

W poniedziałek okazało się, że autorem gróźb jest jeden z pracowników Straży Marszałkowskiej. Doniesienia Radia ZET potwierdziło Centrum Informacji Sejmowej. 

"23 września 2019 r. funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, z 19-letnim stażem, został zatrzymany przez Policję w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z osób publicznych. Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń. W związku z powyższym, Szef Kancelarii Sejmu, na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby. Jednocześnie, zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza” - czytamy w komunikacie CIS.

Szefowa Kancelarii Sejmu: Jestem zszokowana

Całą sprawę skomentowała też szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. - Jestem zszokowana tą sytuacją - stwierdziła.

Pytana, czy będą konsekwencję wobec komendanta Straży Marszałkowskiej, odpowiedziała: "Wobec osoby, która dopuściła się takich czynów będą konsekwencje". Podkreśliła też, że wystąpiła do komendanta Straży o usunięcie dyscyplinarne ze służby podejrzanego strażnika.

Kaczmarska zaznaczyła też, że nie był to wysoko postawiony funkcjonariusz, ale szeregowy pracownik Straży Marszałkowskiej. Dodała także, że wszyscy funkcjonariusze są weryfikowani. - Przechodzą testy, badania, weryfikację, pod względem bezpieczeństwa ABW, także wszystko ten pan miał przeprowadzone z procedurami, prawem i ustawą o Straży Marszałkowskiej - powiedziała.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
CIS potwierdza: funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził śmiercią Katarzynie Lubnauer
Zaloguj się
 • Armin Wittner

  Oceniono 4 razy 4

  Pisowskie bydło, jak oni wszyscy, z tym skarlałym faggotem na czele.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 4 razy 4

  A cela w więzieniu na tego DUPKA już czeka. Chłopcy się ucieszą. Młode mięso.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 4

  Wszyscy funkcjonariusze są weryfikowani. Ten jeden najwyraźniej sympatyk dobrej zmiany, więc weryfikację przeszedł pomyślnie.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 3 razy 3

  Za taki czyn, to nie zawieszenie w wykonywanych czynnościach, lecz natychmiastowe zwalnianie dyscyplinarne, oraz prokurator, areszt i sąd. Jakże smutna ta informacja, która uwidacznia w ewidentny sposób, co oznacza propagowanie NIENAWIŚCI wśród ludzi o odmiennym od wizji rządu i partii rządzącej osób inaczej myślących. Najwyższy czas aby z tym SKOŃCZYĆ, bo dojdzie do tragedii.

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński chce po wyborach wprowadzic w Polsce zamknięte endogamiczne grupy społeczne jak w Indiach, do których przynaleznośc będzie dziedziczna. Coś podobnego jeszcze w 4RP zapowiadał poseł Suski, był to wtedy tzw. genetyczny patriotyzm. Wyznawca PiS będzie mógł bezkarnie zabic, oskarzyc, ,okraśc, jak Kaczyński pana Birgfellnera, iśc do banku i wziąśc sobie pieniądze jak będzie potrzebował, na budowę wiezowca w Warszawie, juz nie musi iśc tylko do SKOK Wołómin, teraz ma do dyspozycji BOŚ, PKO, PKO BP, miał miec tez Bank Pana Czarneckiego ale nie wyszło. Jak na Węgrzech. Chyba ze w pazdzerniku odsuniemy tą skorumpowaną mafię od władzy, mafię szntazowaną przez gangsterów, którzy mają na nich haki obyczajowe, i inne. Warto spróbowac.

  przywłaszczyc cudzą własnośc jakmu się spodoba

 • muzoman

  Oceniono 1 raz 1

  TVP INFO tego nie komentuje ale jak poszła plotka o ataku na B. Kępę w Brukseli to red. Marek Król przez godzinę siał swoją propagandę na opozycję, że to ich wina. Potem okazało się, że to był atak na kierowcę samochodu a posłanki w nim wcale nie było, siedziała w hotelu.

 • miloz1

  Oceniono 2 razy 0

  W groźbie czytam, że chodziło o jakiegoś złodzieja, a TOK precyzuje o jakiego dokładnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX