Wybory parlamentarne 2019. Premier wprowadza stopień alarmowy BRAVO-CRP

"Z uwagi na wybory parlamentarne premier wprowadził na terytorium RP 2. stopień alarmowy BRAVO-CRP. Obowiązywać on ma od godz. 00:01 w czwartek do godz. 23:59 w poniedziałek" - poinformował zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Jak wyjaśnił zastępca szefa RCB, "2. stopień alarmowy BRAVO-CRP" dotyczy zagrożeń w cyberprzestrzeni. "Oznacza to, że administracja prowadzi wzmożony monitoring stanu bezp. systemów teleinformatycznych" - poinformował na Twitterze Grzegorz Świszcz. 

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. W czasie obowiązywania stopnia alarmowego instytucje publiczne będą monitorowały i weryfikowały, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych, w razie wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. W razie zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, które dotyczy systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia – można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP.

Stopnie alarmowe były już wprowadzane przy okazji organizacji w Polsce wydarzeń międzynarodowych, np. szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach (2018 r.), Światowych Dni Młodzieży (2016 r.), konferencji na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie (2019 r.). Wprowadza je, zmienia i odwołuje w drodze zarządzenia prezes Rady Ministrów po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i szefa ABW, a w przypadkach niecierpiących zwłoki – minister właściwy do spraw wewnętrznych po zasięgnięciu opinii szefa ABW, informując o tym niezwłocznie premiera.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Stopień alarmowy Bravo został wprowadzony. Chodzi o wybory
Zaloguj się
  • Jacek Andrzejczyk

    Oceniono 3 razy 3

    Czego się boicie pisowskie kłamczuchy i tak nikt przy zdrowych zmysłach na tą parszywą mafie nie zagłosuje.

  • getz54

    0

    Morawiecki okradł kobiety z rocznika'53. Wycofał z Sejmu projekt senackiej ustawy wykonującej wyrok Trybunału Konstytucyjnego, nakazujący podwyzszenie im niesłusznie pomniejszonych emerytur. PiS jest partią mafijną. Okradają bez skrupułów przedsiębiorców, pana Birgfellnera, pana Czarneckiego, osoby niepełnosprawne, chorych, teraz kobiety z rocznika'53. Politykami PiS-u, bez wyjątku rządzą trzewia i genitalia. Kuchciński, Banaś, ich ekosystemem jest środowisko sutenerów, nieletnich prostytutek płci obojga. Mają błogosławieństwo kościoła katolickiego, bo to takie samo, zepsute do szpiku kości środowisko. Drogie kobiety rocznika' 53. Uwierzcie mi, to państwo będzie kiedyś demokratyczne, sprawiedliwe, zwróci Wam to co odebrało. Będzie funkcjonował ponownie TK, urzędy państwowe, sądy i prokuratura. Moze nie od 14 pazdzernika tego roku, chociaz wykluczyc tego nie mozna, ale tak jak końca komuny i bratniej przyjazni z ZSRR doczekałyście, wolnej od junty Polski tez doczekacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX