Akcja "Smog" na polskich drogach. Na ulice wyjechało 5 tys. policjantów

Od rana trwa policyjna akcja "Smog". Funkcjonariusze będą kontrolować nie tylko stan techniczny pojazdu, ale także sprawdzać jakość emitowanych przez samochody spalin.

W środę (9 października) od rana prawie 5 tysięcy policjantów wyjechało na drogi w ramach akcji "smog". Przez cały dzień oprócz stanu technicznego pojazdów funkcjonariusze będą też sprawdzać jakość emitowanych przez nich spalin.

Akcja "Smog". Zatrzymano już 8 tys. dowodów rejestracyjnych

Kierowcy, którzy posiadają sprawne samochody, mogą spodziewać się, co najwyżej kontroli drogowej. W gorszej sytuacji są jednak ci, za którymi unosi się czarna chmura spalin lub którzy jeżdżą samochodami mającymi wykluczające je z użytkowania usterki.

Jak informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji od początku roku do września, w czasie dziewięciu akcji "Smog", policjanci skontrolowali prawie 220 tysięcy pojazdów i zatrzymali prawie 8 tysięcy dowodów rejestracyjnych. Co ważne ponad 2 tysiące z nich zatrzymano w związku z emitowaniem  nadmiernej ilości spalin.

Podczas akcji "Smog" policjanci wracają uwagę na wszelkie usterki, ale w szczególności na te, które mają negatywny wpływ na ekologię, czyli m.in. na wycieki wszelkiego rodzaju płynów eksploatacyjnych. Przy istotnej usterce trzeba liczyć się z możliwością otrzymania mandatu lub zabraniem dowodu rejestracyjnego, co oznacza konieczność odholowania samochodu. 

Akcje "Smog" prowadzone są przez policję raz w miesiącu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Akcja "Smog" na polskich drogach. Na ulice wyjechało 5 tys. policjantów
Zaloguj się
 • wlaki100

  0

  CZY JEST INSTYTUCJA DO KTÓREJ MOŻNA TO ZGŁASZAĆ? Na drogach jest całe mnóstwo kozaków, którzy jeżdżą dieslami z wyciętym filtrem DPF. Ich samochody zostawiają za sobą kłęby czarnego dymu. Nie miałbym najmniejszych skrupułów przed zgłaszaniem tych aspołecznych typów. Powinniśmy skończyć z tolerowaniem tego ekologicznego chamstwa.

 • Wizard Marco

  0

  Jasne... skoro aż raz w miesiącu prowadzą takie akcje, to skąd tyle kopcących aut? Diesel musi dymić tak? A samochody z silnikami benzynowymi dymiące na niebiesko? Też jakoś dużo ich.
  Co to w ogóle za podejście do tematu w tym kraju? Policja prowadzi akcje co jakiś czas. Policja powinna cały czas zwracać uwagę na takie rzeczy, a nie w ramach akcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX