Dziewczynka intonuje "a na drzewach zamiast liści...". Wideo z Marszu Niepodległości budzi kontrowersje

W mediach społecznościowych krąży nagranie wideo z dzisiejszego Marszu Niepodległości, na którym widać dziewczynkę skandującą m.in. "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści".

Kilkuletnia, może dziesięcioletnia dziewczynka siedzi na plecach dorosłego mężczyzny, rozmawiającego przez telefon. Dziecko w czapce z białymi i czerwonymi akcentami, z uniesioną w górę pięścią intonuje hasła, które skwapliwie powtarza tłum. Najpierw wykrzykuje "Bóg, honor i ojczyzna", potem zaczyna śpiewać, na kibicowską modłę: "a na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Mężczyzna, na którego plecach siedzi dziecko, nie reaguje. 

Ten trwający nieco ponad pół minuty film lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe i szybko znalazł się w zestawieniach materiałów podsumowujących tegoroczny Marsz Niepodległości. My jednak nie publikujemy go, a wizerunek dziecka ukrywamy, by go nie piętnować.

Piotr Fijałkowski, który opublikował materiał na Twitterze, zapytał, czy jest to nowe pokolenie "patriotów". Nagranie skomentował polityk Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka. - A Wy się oburzaliście, jak DawidWildstein mówił, że to "ich święto". Ale najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że skutecznie podzielili przy okazji #11listopada Polskę... - napisał. A sam Wildstein, znany z prawicowych poglądów, jeszcze przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości, pisał: "Będą was wyzywać od faszystów. Donosić do Brukseli. Będą kłamać, i wymyślać. Będą mówić, że wy i wasze dzieci to neonaziści. Rasiści. Przestępcy. Że bydło od 500+ robi wstyd na całą Europę. I wiecie co? Olejcie ich. Nie są nic warci. To nasze a nie ich święto. 11 listopada!".

Taki był Marsz Niepodległości. Przeczytaj relację >>>

Zobacz różne twarze Marszu Niepodległości na zdjęciach Tomasza Fenske >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Marsz Niepodległości 2019. Dziewczynka intonuje "a na drzewach zamiast liści..."
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 13 razy 7

  Dla każdego dziecka to, co mówi jego ojciec jest słuszne i właściwe, bo nie potrafi jeszcze ocenić tego w sposób obiektywny. Taki ojciec szczujący własne dziecko na obywateli wlasnego narodu i uczący agresji , to zwykły szubrawiec

 • beatka Szczepanik

  Oceniono 12 razy 6

  Panie kaczynski co pan do jasnej cholery zrobil z naszym krajem pan w pewnym momencie tego nieogarnie i co potem kto ten bajzer i wojne miedzy swemi rozdzieli wez pan pomysl co pan robi

 • lucek10

  Oceniono 10 razy 4

  I to jest cała prawda o tym marszu. Zbieranina agresywnych ludzi, każdy "patriota", eskalacja nienawiści, schronienie dla nazioli, patoli i podobnych. Czasem uczciwy człowiek nieświadomy tego, co robi się trafi.

 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 4

  Budzi kontrowersje???? Zapytajcie o zdanie prezydenta, który o jedności narodowej opowiadał dzisiaj.

 • boniface

  Oceniono 1 raz 1

  Czym skorupka za młodu nasiąknie...... i teraz niech który kolwiek z „profesorów” IPN zaprzeczy ze ‚narod’ polski był dobry dla mniejszości narodowych w IIRP i podczas wojny, kiedy i teraz widzimy ta dobroć po przewodnictwem KKpL na ulicach!!! Czyli jedwabne i wiele innych miejscowości były wymysłem? Albo i nie! Tylko zatuszowana czarna karta historii!

 • P L

  Oceniono 4 razy 0

  Bób hummus włoszczyzna!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX