Poranne zamieszanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Były problemy w wieży kontroli lotów

Między 8:20 a 9:00 ruch samolotów na Lotnisku im. Chopina w Warszawie był wstrzymany. Jak informuje TOK FM rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powodem była niedyspozycja jednego z kontrolerów lotów. Ale w tle są również inne okoliczności.

Przerwa na Lotnisku im. Chopina trwała niespełna godzinę. - Wszystko przez niedyspozycję jednego z kontrolerów lotów - poinformował rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Paweł Łukaszewicz. Teraz samoloty startują i lądują bez problemów.

Jednak jak nieoficjalnie usłyszał od jednego z pracowników wieży reporter TOK FM Krzysztof Horwat, poranne zamieszanie miało związek również z problemami grafikowymi, wynikającymi ze zmian w organizacji pracy. A to właśnie one są powodem trwającego od początku tygodnia protestu kontrolerów lotów. Chodzi m.in. o plan odebrania im jednego dnia odpoczynku. Kontrolerzy protestują też przeciwko jednemu z przełożonych, który ma wprowadzać na wieży nerwową atmosferę. 

Wczorajsze rozmowy na ten temat - jak informowała Polska Agencja żeglugi Powietrznej - zakończyły się o godzinie 2:30 w nocy "w duchu wzajemnego zrozumienia". Rozmowy mają być kontynuowane. Choć na wieży mówi się raczej o tym, że sytuacja jest patowa. Wszyscy jednak zamierzają wrócić do stołu rozmów jeszcze dzisiaj.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Lotnisko Chopina z porannymi problemami w wieży kontroli lotów
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    Zly klaun upublicznil zdjecie na ktorym strzela w plecy Trumpa z palcow. Nie chodzi oo samo strzelanie w plecy bo akurat ten nawyk odziedziczyl po swoim dziadzie, chodzi bardziej o skale kompromiitacji jaka ta miernoota przynosi krajowi swojego urodzenia.

  • Iza Glowacka

    0

    Strajkuja polscy kontrolerzy a załoga Lotu informuje pasażerów lecacych do Madrytu że nie startujemy z powodów organizacji lotów, która ma miejsce w Brukseli. Siedzimy od godziny w samolocie i wygląda na to że przez tą paskudna EU szybko nie odlecimy:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX