Limuzyna SOP zderzyła się z tirem. W aucie podróżował Jarosław Gowin

W zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada.

Do zderzenia doszło na drodze krajowej numer 7 w okolicach miejscowości Napierki w województwie warmińsko-mazurskim - informuje RMF FM.

Kolizja limuzyny SOP z tirem

- Doszło do zderzenia pojazdu osobowego SOP z pojazdem ciężarowym man podczas wyprzedzania pojazdu ciężarowego przez pojazd osobowy. Zdarzenie to kwalifikowane jest jako kolizja. Nikt nie ucierpiał. Kierujący z obu pojazdów byli trzeźwi - powiedział PAP st. asp. Norberta Cibora z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Jak dodał, ruch samochodowy na drodze krajowej nr 7 w miejscu, gdzie doszło do kolizji odbywa się normalnie.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Komendanta SOP ppłk Bogusław Piórkowski, samochód SOP z osobą ochranianą był uprzywilejowany. Potwierdził, iż pojazd ten wyprzedzał samochód ciężarowy i w trakcie tego manewru doszło do niegroźnej kolizji.

- Policja prowadziła swoje czynności. W wyniku tego nasz funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym i punktami. Komendant SOP będzie wszczynał postępowanie wyjaśniające. Do tego czasu funkcjonariusz został skierowany do wykonywania obowiązków w innej komórce organizacyjnej SOP - powiedział ppłk Piórkowski. Wyjaśnił, iż decyzja ta oznacza, że funkcjonariusz został zdjęty z grupy ochronnej.

Jarosław Gowin w aucie

Rozgłośnia RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje, donosi, że pasażerem w aucie SOP był jeden z wicepremierów. Rzeczniczka MNiSW Katarzyna Zawada potwierdziła, że był nim szef resortu Jarosław Gowin.

- Potwierdzam informację, że w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina. Nikomu nic się nie stało - napisała Zawada na Twitterze.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (11)
Limuzyna SOP zderzyła się z tirem
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 3

  Tak to jest jak kierowca doświadczony z toru zakładowego Ursus ze stażem czteromiesięczny prawa jazdy a kuzyn któregoś z posłów dostaję pracę w SOP od razu siadając na limuzynę. Powinien przez jakiś czas zanim zacznie jeździć zapoznać się z samochodem na parkingu myjąc go pompując opony sprawdzają ciśnienie itp.

 • bihepi

  Oceniono 5 razy 3

  "...Policja wyjaśnia szczegóły...."
  Policja znów "szczególnie" przeoczy sprawdzenie OC tego dzwonowego BMW, jak zawsze.
  Bo byłaby chryja, gdyby wyszło na jaw, że ciołki z SOP jeżdżą bez polis.

 • rzydeta

  Oceniono 2 razy 2

  Przeżył, ale się nie cieszył...

 • Anna Skowron

  Oceniono 2 razy 2

  No...wreszcie.... Już mi bbbbb brakowało takich wiadomości. .. Wyrobili limit do końca roku, czy nie?

 • Mr. X

  Oceniono 4 razy 2

  Jechał do hotelu Banasia?
  Assa. To nie ten kierunek.
  Coś. Pierwsze skojarzenie.

 • marswitek

  0

  No co? Limuzyna walnela Gowina!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX